Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Rok szkolny 2017/2018

Artykuły

2018-09-02

ZPiT Wyszków uświetnił swoim występem dożynki

2 września 2018 roku na stadionie w Wyszkowie odbyły się gminne dożynki. Uroczystość rozpoczęła Suma Dożynkowa w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie. Na czele barwnego korowodu, który przeszedł ulicą Kościuszki  na stadion szedł nasz ZPiT Wyszków.

Czytaj więcej o: ZPiT Wyszków uświetnił swoim występem dożynki
2018-07-01

Koncert naszego ZPiT „Wyszków” na Święcie Leszczyny

1 lipca już po raz czwarty zorganizowano Dzień Leszczyny. Tym razem w Leszczydole Starym. Jest to święto całej gminy. Festyn zgromadził mieszkańców wszystkich Leszczydołów na czele z sołtysami.  Licznie przybyli mieszkańcy Leszczydołu – Nowin. Głównym atutem tej sołeckiej imprezy był ciekawy program artystyczny. Jednym z jego punktów był koncert naszego ZPiT „Wyszków”.

Czytaj więcej o: Koncert naszego ZPiT „Wyszków” na Święcie Leszczyny
2018-06-26

Świetny koncert ZPiT „Wyszków”

26. czerwca 2018 roku ZPiT „Wyszków” dał świetny koncert w Domu Kultury „Hutnik” w Wyszkowie.  Młodzi artyści jak zawsze stanęli na wysokości zadania i zatańczyli na najwyższym poziomie. Tym występem zespół podsumował rok szkolny 2017/18 i po nim artyści będą mogli trochę odpocząć  od prób i koncertów. Występ zgromadził rodziny, przyjaciół i sympatyków zespołu. Kto koncert obejrzał wyszedł z niego  pod wielkim wrażeniem.

Czytaj więcej o: Świetny koncert ZPiT „Wyszków”
2018-06-23

Występ uczniów na Pułtuskim Festiwalu

Zespół wokalny z klasy III szkoły podstawowej w składzie: Lena Gałązka, Amelia Gąsiewska, Sandra Jeż, Alicja Szczesna i Amir Zając wystąpił  23. czerwca  2018 r. na scenie głównej podczas VI Pułtuskiego Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona. Zaśpiewał piosenkę Ciągle pada.

Czytaj więcej o: Występ uczniów na Pułtuskim Festiwalu
2018-06-22

Jutro wakacje, lekcje skończone...

Dzień zakończenia roku szkolnego to bardzo radosny dzień dla uczniów. Lekcje skończone, a przed nimi dwa miesiące wypoczynku. Dla wszystkich 22 czerwca po raz ostatni zadźwięczał dzwonek w roku szkolnym 2017/18. Tego dnia uczniowie, nauczyciele, p. dyrektor Krzysztof Ochmański, rodzice i gość specjalny – naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w gminie Wyszków p. Sławomir Cieślak  spotkali się na sali gimnastycznej, aby uroczyście pożegnać rok szkolny. Uczniowie odebrali nagrody. Młodzi artyści zaprezentowali swój talent muzyczny. Były podziękowania i spotkania z wychowawcami. Kwiaty i życzenia.

Czytaj więcej o: Jutro wakacje, lekcje skończone...
2018-06-21

EKOWALENTYNKI czyli kochamy recykling

Już po raz kolejny Koło Wolontariatu pod kierunkiem swojego opiekuna p. Iwony Ochmańskiej zorganizowało w szkole 14. lutego 2018 r. EkoWalentynki. W akcję zaangażowali się wszyscy wolontariusze, ale szczególnie: Iza Wicińska, Ola Boroń i Klaudia Godleś. Wolontariusze zbierali baterie i nagradzali słodyczami. Wykonali na korytarzu tematyczną gazetkę. Wszystko z troski o ekologię. Uczniowie ze wszystkich klas starali się wesprzeć tę pożyteczną akcję. Za 200 baterii można było dostać czekoladki, za 70 dużego lizaka, a za 15 małego.

Czytaj więcej o: EKOWALENTYNKI czyli kochamy recykling
2018-06-21

Koło Wolontariatu podsumowało kolejną akcję charytatywną

Opiekun Koła Wolontariatu p. Iwona Ochmańska i jego członkowie podsumowali kolejną akcję swoich działań. Była to akcja charytatywna Nakrętka. Przez cały rok wolontariusze zbierali nakrętki od butelek, aby wesprzeć Żoliborskie Stowarzyszenie Dom Rodzina Człowiek.

Czytaj więcej o: Koło Wolontariatu podsumowało kolejną akcję charytatywną
2018-06-21

Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów

Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

Czytaj więcej o: Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów
2018-06-21

Podsumowaliśmy projekty gimnazjalne

21 czerwca 2018 r. opiekunowie i uczestnicy projektów gimnazjalnych podsumowali i zaprezentowali uczniom realizowane w tym roku projekty. Dwa z nich przygotowane pod kierunkiem p. E. Stokarskiej i p. A. Suchty były przedstawione na VIII Wyszkowskim Dniu Nauki.  Na prezentacjach obecny był p. dyrektor Krzysztof Ochmański.

Czytaj więcej o: Podsumowaliśmy projekty gimnazjalne
2018-06-20

Czas jak rzeka płynie - pożegnanie 3. klasy gimnazjum

Z takim hasłem żegnali swoją szkołę 20 czerwca 2018 r. uczniowie klasy III gimnazjum. Dla nich zadźwięczał ostatni dzwonek w tej szkole. Po wakacjach wyfruną z nowińskiego gniazda do wybranych przez siebie szkół średnich. Życzymy im dużo szczęścia przy wyborze nowej drogi życiowej. Uroczystość na sali gimnastycznej zgromadziła uczniów, rodziców i nauczycieli z p. dyr. Krzysztofem Ochmańskim na czele.

Czytaj więcej o: Czas jak rzeka płynie - pożegnanie 3. klasy gimnazjum
2018-06-18

20. lat z Patronem Janem Pawłem II

Nasza szkoła 18. maja 1998 roku przyjęła imię Jana Pawła II. Byliśmy wtedy 18. szkołą w Polsce noszącą takie imię. Teraz tych szkół jest ponad 1300. I tak już 20. lat szkoła ma wielkie szczęście nosić tak wspaniałe imię. 15. czerwca 2018 r. uczciliśmy jubileusz piękną uroczystością. Uczestniczyli w niej uczniowie i  nauczyciele na czele z p. dyr. Krzysztofem Ochmańskim, rodzice i zaproszeni goście. Ksiądz proboszcz Sławomir Idźkowski odprawił Mszę świętą(oprawa muzyczna zespół p. Zająców), uczniowie przedstawili wzruszającą część artystyczną, ZPiT Wyszkówzaśpiewał i zatańczył. Wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego, 50. biało – czerwonych balonów uczciło 100. lecie odzyskania niepodległości. Na korytarzu wyeksponowano wystawę poświęconą patronowi, która została sprowadzona ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Czytaj więcej o: 20. lat z Patronem Janem Pawłem II
2018-06-18

Na ognisku profilaktycznym

18. czerwca 2018 r. 30. osobowa grupa uczniów z klasy VII i gimnazjum uczestniczyła w ognisku profilaktycznym, które zapłonęło w Rybnie. Spotkali się tu uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i średnich z terenu gminy i powiatu wyszkowskiego. Wspólne spotkanie było podsumowaniem działań profilaktycznych w gminie Wyszków w roku szkolnym 2017/18. Nie mogło zabraknąć niezwykle zaangażowanych w działania profilaktyczne uczniów z naszej szkoły. Wyjazd zorganizowała p. pedagog Iwona Ochmańska.

Czytaj więcej o: Na ognisku profilaktycznym
2018-06-15

Nagrodzeni w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Religijnej

15 czerwca 2018 r. zostały ogłoszone w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie wyniki Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół województwa mazowieckiego. W konkursie plastycznym wzięli też udział nasi uczniowie. I odnieśli sukces. Sebastian Zięba zajął II miejsce, a wyróżnienia zdobyli: Gabriel Marzec z klasy II i Lena Radziewicz z klasy VII.

Czytaj więcej o: Nagrodzeni w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Religijnej
2018-06-13

Wyszkowski Dzień Nauki

Uczniowie z klasy II gimnazjum pod kierunkiem opiekunów projektu reprezentowali naszą szkołę na Wyszkowskim Dniu Nauki. Odbył się on już po raz ósmy 13 czerwca 2018 r. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w  Wyszkowie. W tym roku przebiegał pod hasłem: "1918 - 2018 - Piękna Niepodległa" i poświęcony był 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z gminy Wyszków mieli okazję zaprezentować swoje projekty i zapoznać się z projektami z innych szkół. Piękne projekty naszych gimnazjalistów podziwiał p. dyr. Krzysztof Ochmański reprezentujący naszą szkołę na uroczystości oraz uczniowie klasy VI, VII i II gimnazjum.

Czytaj więcej o: Wyszkowski Dzień Nauki
2018-06-08

Sukces w Turnieju Wiedzy o Lesie

Uczniowie z klasy II i III gimnazjum – wzięli udział  8. czerwca 2018r.  w IV Turnieju Wiedzy o Lesie. Naszą szkołę reprezentowały 2. trzyosobowe zespoły. Kornelia Żmijewska, Katarzyna Kowalska i Magdalena Krawczyk z klasy II.

Czytaj więcej o: Sukces w Turnieju Wiedzy o Lesie
2018-06-08

Uczniowie w kinie studyjnym w Wyszkowie

Uczniowie klasy V, VI i VII ze swoimi wychowawczyniami – T. Przygodą, A. Skawską i E. Stokarską wybrali się 8. czerwca 2018 r. do kina w Domu Kultury Hutnik w Wyszkowie na film Bella i Sebastian 3. Jest to film familijny produkcji francuskiej.

Czytaj więcej o: Uczniowie w kinie studyjnym w Wyszkowie
2018-06-07

Festyn Rodzinny w Leszczydole – Nowinach

7 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Leszczydole – Nowinach  odbył się festyn rodzinny Cudownych rodziców mam. Dzieci z klas O – III wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprosiły do szkoły swoich rodziców i przygotowały dla nich ciekawy program. Wierszem i piosenką chciały im podziękować za codzienny trud i powiedzieć, jak bardzo ich kochają. Były tańce, piosenki, wiersze oraz wspólne zabawy sportowe. Po prostu mnóstwo dobrej zabawy z mamą i tatą. Dzieci zaprosiły też p. dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego.

Czytaj więcej o: Festyn Rodzinny w Leszczydole – Nowinach
2018-06-07

Rozmowy o samorządności z p. burmistrz Anetą Kowalewską

Uczniowie klasy VII i III gimnazjum 7. czerwca 2018 r. spotkali się z p. burmistrz Anetą Kowalewską. Przyjechała ona do naszej szkoły, aby opowiedzieć o samorządności. Na tej ciekawej lekcji dzieci dowiedziały się o wielu interesujących rzeczach, mogły zadawać pytania, brać aktywny udział wyborze burmistrza i radnych.

Czytaj więcej o: Rozmowy o samorządności z p. burmistrz Anetą Kowalewską