Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Rok szkolny 2016/2017

Artykuły

2016-09-02

Kompleks sportowy oficjalnie otwarty! Gminna Inauguracja roku szkolnego.

Data 1 września 2016 roku na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej i mieszkańców Leszczydołu Nowin. Tego dnia Burmistrz Grzegorz Nowosielski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Sławomir Cieślak, radny Stanisław Nasiadka i Dyrektor Zespołu Szkół w Leszczydole – Nowinach Krzysztof Ochmański oficjalnie przecięli wstęgę wspaniałego kompleksu sportowego. Znajduje się on przy naszej szkole. Licznie zgromadzeni goście- władze samorządowe, oświatowe, dyrektorzy szkół, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy wioski z dumą obserwowali ten super nowoczesny obiekt. Wspaniałe boisko ze sztuczną nawierzchnią, bieżnia do biegania oraz ścieżka do skoku w dal od dziś dostępne są dla naszych uczniów, a także mieszkańców miejscowości. Kolejki do korzystania już się ustawiają. Nasza szkoła była też w tym roku gospodarzem Gminnej Inauguracji roku szkolnego 2016/17.

Czytaj więcej o: Kompleks sportowy oficjalnie otwarty! Gminna Inauguracja roku szkolnego.
2016-09-08

Lena nagrodzona, Maja i Agata wyróżnione

Lena Radziewicz, Agata Idzkiewicz z klasy VI i Maja Szymańska z klasy V nagrodzone i wyróżnione w Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Koło Łowieckie „Lis” w Wyszkowie. Był on przeznaczony dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej.

Czytaj więcej o: Lena nagrodzona, Maja i Agata wyróżnione
2016-11-07

Nasi uczniowie uczcili żołnierzy poległych w obronie Wyszkowa

   Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej z dyrektorem i opiekunem p. Anną Suchtą uczestniczył 07.09. 2016 r. w uroczystości upamiętniającej Grupę Operacyjną Wyszków, która brała udział w kampanii wrześniowej 1939 r.

Czytaj więcej o: Nasi uczniowie uczcili żołnierzy poległych w obronie Wyszkowa
2016-09-21

Akcja „Sprzątanie świata” – Nowiny 2016

Tegoroczna 23 edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiegała pod hasłem: Podaj dalej ...drugie życie odpadów

Wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum ze swoim opiekunem miały za zadanie posprzątać wyznaczoną część swojej miejscowości, a zebrane śmieci i odpady posegregować. Pieczę nad akcją sprawował i niezbędne akcesoria (worki, rękawiczki) dostarczył Urząd Gminy w Wyszkowie, a  szkolnym koordynatorem była p. Beata Książek

Czytaj więcej o: Akcja „Sprzątanie świata” – Nowiny 2016
2016-09-21

Koło Wolontariatu zorganizowało loterię fantową

Koło Wolontariatu działające w szkole zorganizowało 18 września loterię fantową. Przygotowało ją i przeprowadziło podczas odpustu parafialnego w naszym kościele. Koordynatorem akcji była opiekunka koła p. Iwona Ochmańska a uczestnikami uczniowie gimnazjum.

Czytaj więcej o: Koło Wolontariatu zorganizowało loterię fantową
2016-09-26

Uczniowie wybrali Samorząd Uczniowski

To była prawdziwa lekcja demokracji. Klasa I gimnazjum 20 IX 2016 r. przeprowadziła wybory. Uczniowie wybrali przewodniczącego i opiekuna Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej i gimnazjum. Wybory przygotowała p. Teresa Przygoda.

Czytaj więcej o: Uczniowie wybrali Samorząd Uczniowski
2016-10-18

Jak udzielić pierwszej pomocy?

21 września uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli możliwość uczestniczyć w szkoleniu pierwszej pomocy dla uczniów. W szkoleniu, które prowadził ratownik medyczny Robert Macioch, wzięły udział dzieci z klas III – VI szkoły podstawowej i z klasy II gimnazjum. Odbyły się 3 dwugodzinne szkolenia. Przeszkolono 79 osób. Działania koordynowała p. Anna Suchta.

Czytaj więcej o: Jak udzielić pierwszej pomocy?
2016-09-26

Spotkania z absolwentami – Paweł Runo

Uczniowie klasy I i II gimnazjum spotkali się 22 września z absolwentem naszej szkoły – Pawłem Runo. Paweł jest studentem Politechniki Warszawskiej (filia w Płocku) – kierunek ekonomia. Spotkanie zorganizowała p. Teresa Przygoda.

Czytaj więcej o: Spotkania z absolwentami – Paweł Runo
2016-10-14

Filmowa noc

Uczniowie klasy III, IV i V szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami Agnieszką Kowalską, Beatą Książek i Teresą Przygodą zorganizowali w swojej szkole nocny biwak tematyczny.  W roli głównej film. Oczywiście nie zabrakło wspólnej zabawy, potyczek sportowych a nawet pizzy.

Czytaj więcej o: Filmowa noc
2016-10-16

Zespół „Nowinki” zatańczył w Letniej Scenie Teatralnej

To już czwarta edycja Letniej Sceny Teatralnej w Domu Kultury Hutnik w Wyszkowie. Tym razem z udziałem naszego zespołu tanecznego „Nowinki”. Dziewczyny z klasy I gimnazjum zatańczyły w ostatnią niedzielę września w trzecim dniu festiwalu. Pojechały tam ze swoją opiekunką p. Iwoną Ochmańską.

Czytaj więcej o: Zespół „Nowinki” zatańczył w Letniej Scenie Teatralnej
2016-09-12

Harmonogram zajęć na basenie

HARMONOGRAM ZAJĘC NA BASENE

W RAMACH PROJEKTU POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA „UMIEM PŁYWAĆ” 

współfinansowanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych

Nazwa własna zadania „Umiem pływać 2016”

wrzesień- grudzień 2016r.

 

Czytaj więcej o: Harmonogram zajęć na basenie
2016-10-17

Już po raz XVI pielgrzymowaliśmy na Jasną Górę

43. osobowa delegacja z Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach uczestniczyła 13. października w XVI pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na  Jasną Górę. Wraz z uczniami wyjechali nauczyciele: Iwona Ochmańska, Anna Suchta, Teresa Przygoda  i Celina Kulesza. Obecny był poczet sztandarowy z klasy VI: A. Żebrowska, L. Radziewicz, A.Idzkiewicz, Z. Gąsiewska, M. Wiśniewski i K. Szymański. Uczniowie otrzymali pamiątkowe różańce z napisem „Jezu Ufam Tobie”, znaczki pielgrzymkowe oraz obrazki z Janem Pawłem II.

Czytaj więcej o: Już po raz XVI pielgrzymowaliśmy na Jasną Górę
2016-10-21

PaTPORT w Sokołowie Podlaskim

1 i 2 października 2016 roku 25.osobowa grupa z naszego gimnazjum pod opieką pedagoga p. Iwony Ochmańskiej i p. Arkadiusza Wilczyńskiego wyruszyła na 5. Mazowiecki Przystanek PaT do Sokołowa Podlaskiego. Przybyło wiele grup PaT i PaTPORTÓW nie tylko z Mazowsza ale też z całej Polski. Ogółem około 900. osób.

Czytaj więcej o: PaTPORT w Sokołowie Podlaskim
2016-10-20

Dzień Pierwszej Pomocy

17. 10. 2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Pierwszej Pomocy. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkoły podstawowej i z klasy II gimnazjum. Było bicie rekordu, szkolenie oraz konkurs plastyczny z nagrodami. Koordynatorkami akcji były panie: Jolanta Karaśkiewicz i Anna Suchta.

Czytaj więcej o: Dzień Pierwszej Pomocy
2016-10-20

18. lat z Patronem Janem Pawłem II

16 października minęła 38. rocznica Pontyfikatu Patrona szkoły podstawowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który zgromadził uczniów, nauczycieli i rodziców. Słowem i piosenką uczciliśmy ten dzień.

Czytaj więcej o: 18. lat z Patronem Janem Pawłem II
2016-10-20

Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom

To był bardzo miły dzień dla nauczycieli i pracowników obsługi naszego zespołu szkół. Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pięknymi życzeniami i kwiatami podziękowali swoim nauczycielom za codzienna pracę. Przygotowali też uroczysty apel.

Czytaj więcej o: Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom
2016-10-25

W baśniowym świecie Andersena

Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wyjechali do Domu Kultury Hutnik w Wyszkowie na spektakl teatralny „Baśnie Pana Andersena”.

Czytaj więcej o: W baśniowym świecie Andersena
2016-10-27

Ala i Tytus i nagrodzeni w konkursie w Rybnie

Ala Szczesna z klasy II szkoły podstawowej i Tytus Ćwiek z klasy V zdobyli nagrody w Gminnym Konkursie Recytatorskim i Fotograficznym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Rybnie.

Czytaj więcej o: Ala i Tytus i nagrodzeni w konkursie w Rybnie