Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Rok szkolny 2015/2016

Artykuły

2015-08-28
2015-08-28

„(...) dziś piękność twą w całej ozdobie widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.” (A. Mickiewicz)

W tym roku działający w naszej szkole Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” na swoje wakacyjne podboje wybrał Litwę, a konkretnie – malowniczo położone wśród meandrów rzeczki Wilejki miasteczko Mickuny (17 km od centrum Wilna).

 

Czytaj więcej o: „(...) dziś piękność twą w całej ozdobie widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.” (A. Mickiewicz)
2015-09-21

Jestem wesoły, bo idę do szkoły !!!!

Wakacje się skończyły. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2015/2016. Z wielką radością i zapałem wracamy do szkoły! Szczególnie rozpoczęcia roku oczekiwali najmłodsi – klasa „O”. W tym roku pod swoje skrzydła przyjęła ją p. Jolanta Karaśkiewicz. Wychowawczynią klasy I została p. Jolanta Piątkowska. Klasa IV też zmieniła swoją wychowawczynię . Jest nią p. Teresa Przygoda. A p. Adriana Rozenek zaopiekowała się uczniami klasy I gimnazjum

Czytaj więcej o: Jestem wesoły, bo idę do szkoły !!!!
2015-09-22

Więc chodź posprzątaj swój ŚWIAT

Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Czytaj więcej o: Więc chodź posprzątaj swój ŚWIAT
2015-10-11

Katyń... Ocalić od zapomnienia

17 września 1939 r. Polska doświadczyła potwornego ciosu. W kilkanaście dni po napaści niemieckiej(1 IX 1939) uderzyły na Polskę wojska sowieckie, zadając cios w plecy polskiej armii. To wydarzenie w bardzo znaczący sposób przyczyniło się do szybkiego zakończenia kampanii wrześniowej, a później do wymordowania  wielu Polaków(szczególnie oficerów) w obozach w Charkowie, Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie  i w wielu innych miejscach kaźni.

Czytaj więcej o: Katyń... Ocalić od zapomnienia
2015-09-21

Koło wolontariatu zorganizowało loterię!

Koło wolontariatu  swoją działalność w roku szkolnym 2015/16 rozpoczęło od przygotowania loterii. W akcję zaangażowało się 20. uczniów z klasy II i III gimnazjum. Dzieci najpierw zebrały fanty wśród mieszkańców miejscowości,  popakowały je i dopisały numerki. Loterię przeprowadziły podczas parafialnego festynu.

Czytaj więcej o: Koło wolontariatu zorganizowało loterię!
2015-09-25

Projekt „Umiem pływać 2015” - Harmonogram

Projekt „Umiem pływać 2015” realizowany w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”,

współfinansowany  ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach działania „Wspieranie przedsięwzięć w zakresie upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”.

Kwota dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki: 28.600,00zł

http://www.msport.gov.pl/fundusz-zajec-sportowych/konkurs-umiem-plywać

Czytaj więcej o: Projekt „Umiem pływać 2015” - Harmonogram
2015-10-11

SAMORZĄD UCZNIOWSKI wybrany!

W roku szkolnym 2015/16 klasa I gimnazjum pod kierunkiem p. Teresy Przygody przeprowadziła demokratyczne wybory opiekunów i przewodniczących samorządów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Czytaj więcej o: SAMORZĄD UCZNIOWSKI wybrany!
2015-10-15

„Drogowy zawrót głowy”

Taki tytuł nosił teatrzyk profilaktyczny, który gościł 30 września 2015 w naszej szkole. Treści w nim przedstawione skierowane były do dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów ze szkoły podstawowej. Miał na celu przypomnieć zasady ruchu drogowego.

Czytaj więcej o: „Drogowy zawrót głowy”
2015-10-11

Prawdziwa lekcja demokracji

Dzień 7 października 2015 r. na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły a szczególnie zapamiętają go kandydaci do Młodzieżowej Rady Gminy w Wyszkowie. Mieli oni możliwość uczestniczyć w prawdziwej lekcji demokracji. Zbierali podpisy uczniów pod poparciem ich kandydatury, wybrali swój sztab wyborczy i prowadzili wśród swoich kolegów prawdziwą kampanię wyborczą.

Czytaj więcej o: Prawdziwa lekcja demokracji
2015-10-20

Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy.

Uczniowie naszego gimnazjum (z klasy II i III) działający w Ogólnopolskim Programie PaT mieli okazję współtworzyć niezwykłe widowisko edukacyjno – historyczne w reżyserii Grzegorza Jacha– inspektora Policji, autora programu PaT. Na  podstawie widowiska nakręcono film. Spektakl zaprezentowano  na otwarcie Muzeum Katyńskiego w Warszawie w Cytadeli Warszawskiej.

Czytaj więcej o: Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy.
2015-10-20

„JAN PAWEŁ II –Patron Rodziny”

To hasło przewodnie tegorocznego spotkania na Jasnej Górze. A była to jubileuszowa XV pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Czytaj więcej o: „JAN PAWEŁ II –Patron Rodziny”
2015-10-20

Nasza Pani się cieszy …

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dyrektor szkoły p. Krzysztof Ochmański przekazał nauczycielom i pracownikom szkoły moc serdecznych życzeń. Wiele ciepłych słów oraz podziękowania w imieniu rodziców złożyła też przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Boroń. Nie zabrakło życzeń od  samorządu uczniowskiego. Z tej okazji uczniowie przygotowali swoim nauczycielom liczne niespodzianki.

Czytaj więcej o: Nasza Pani się cieszy …
2015-10-20

37 rocznica Pontyfikatu Jana Pawła II

16 X  minęła kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Już 17 lat jest on Patronem szkoły podstawowej. Towarzyszy w codziennej pracy naszej placówki. Przed pomnikiem Patrona dyr. szkoły Krzysztof Ochmański i przedstawiciele samorządu- Julia Ochmańska i Wiktoria Oleksiak - złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Czytaj więcej o: 37 rocznica Pontyfikatu Jana Pawła II
2015-10-25

I Ogólnopolski zlot PaTPORTÓW z udziałem naszych uczniów

17-18 października w Bydgoszczy odbył się I ogólnopolski zlot PaTPORTÓW. Równolegle ze zlotem odbywało się szkolenie ogólnopolskiego zespołu liderów PaT z udziałem kapitanów PaTPORTÓW.

Czytaj więcej o: I Ogólnopolski zlot PaTPORTÓW z udziałem naszych uczniów
2015-10-26

Projekt – „Alkohol twój wróg”

20 uczniów z klasy II i III gimnazjum wzięło udział w projekcie współfinansowanym przez powiat Wyszków  „Alkohol twój wróg”, który w naszej szkole realizowała przedstawicielka  PCK w Wyszkowie  Grażyna Borkowska, a koordynatorem  była pedagog Iwona Ochmańska.

Czytaj więcej o: Projekt – „Alkohol twój wróg”
2015-10-26

Święto Jabłka w przedszkolu !

Przedszkolaki ze swoją panią J. Karaśkiewicz i rodzicami zorganizowały „Święto Jabłka”. Z tej okazji odbyły się liczne konkursy, zabawy i oczywiście poczęstunek, podczas którego królowały jabłka.

Czytaj więcej o: Święto Jabłka w przedszkolu !
2015-10-26

Sylwia i Alicja na najwyższym podium!

Nasi uczniowie 23.10.2015 r. wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Zespole Szkół w Rybnie. Konkurs nosił tytuł „Jesień słowem malowana” i był przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wzięło w nim udział 38 uczestników z gminy Wyszków. Dzieci miały za zadanie zarecytować wiersz o jesieni.

Czytaj więcej o: Sylwia i Alicja na najwyższym podium!