Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Rok szkolny 2014/2015

Artykuły

2015-10-21

PaTPORT z Leszczydołu - Nowin na Stadionie Narodowym

40. osobowa grupa naszych gimnazjalistów pod opieką pań: Iwony Ochmańskiej, Teresy Przygody i Małgorzaty Abramczyk uczestniczyła w Gali na Stadionie Narodowym w Warszawie przygotowanej z okazji 10.lecia programu Profilaktyka a Ty. Uczniowie w swoich niezwykle twarzowych czarnych koszulkach, z flagą PaT- u i pod przewodnictwem Kapitana Bartka Balińskiego z wielką ochotą i zaciekawieniem wybierali się na ten jubileusz. Tym bardziej, że był na Stadionie Narodowym. 

Czytaj więcej o: PaTPORT z Leszczydołu - Nowin na Stadionie Narodowym
2015-10-28

Działalność PaTPORTU w Leszczydole – Nowinach czas zacząć !

12 marca 2015 r. powołano oficjalnie PaTPORTY w gminie Wyszków. Jeden z nich powstał w naszym gimnazjum. Koordynatorem została pedagog p. Iwona Ochmańska. Powołano Kapitanat z Bartkiem Balińskim na czele, a PaTowicze pod kierunkiem swoich opiekunów z dużym zapałem zabrali się do pracy zarażając swoją pasją  innych uczniów.  I postanowili, że w czerwcu oficjalnie zrobią  inaugurację swojego PaTPORTU.  I słowa dotrzymali.

Czytaj więcej o: Działalność PaTPORTU w Leszczydole – Nowinach czas zacząć !
2015-08-28

Nagroda specjalna w konkursie filmowym

Wiktoria Sienkiewicz, Wioleta Jeż, Weronika Grzegorczyk z klasy VI zdobyły nagrodę specjalną

 w II Edycji Konkursu Filmów Młodzieży Szkolnej o Wyszkowie.

Czytaj więcej o: Nagroda specjalna w konkursie filmowym
2015-08-28

Promujemy zdrowy styl życia

W naszej szkole odbywają się systematycznie spotkania profilaktyczne. Organizuje je pedagog p. Iwona Ochmańska. Tym razem uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zdrowym stylu życia.  Odwiedziło nas Studio Artystyczne AKADA z Suwałk. Artyści pokazali spektakl „Planeta Samo Zdrowie i misja generała Osiłka”.

Czytaj więcej o: Promujemy zdrowy styl życia
2015-08-28

Stypendia za osiągnięcia w nauce przyznane

Po przeanalizowaniu wniosków wychowawców klas Komisja Stypendialna Zespołu Szkół w Leszczydole – Nowinach przyznała uczniom z najwyższymi średnimi w I semestrze roku szkolnego 2014/15 stypendia. W tym roku szkolnym otrzymali je :

Czytaj więcej o: Stypendia za osiągnięcia w nauce przyznane
2015-08-28

Fanfary dla zwycięzców i wyróżnionych

Na uroczystym apelu podsumowaliśmy udział naszych uczniów w konkursach, tych szkolnych i tych o szerwszym zasięgu. Okazało się, że nasze dzieci bardzo chętnie biorą w konkursach udział i  to z niemałymi sukcesami. Talentów u nas nie brakuje.

Czytaj więcej o: Fanfary dla zwycięzców i wyróżnionych
2015-08-28

Do widzenia przyjaciele – rozstania nadszedł czas

Dawid Rojek i Łukasz Stankiewicz pożegnali młodszych kolegów i nauczycieli tą niezwykle nastrojową piosenką. U niejednej osoby zakręciła się łza w oku. Pożegnanie klasy III gimnazjum to moment raczej smutny, zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. Coś się kończy, coś się zaczyna. A przed nimi nowy świat, nowe wyzwania i wybory. 10. lat to szmat czasu. Nic dziwnego, że smutek miesza się z radością. Kolejni nasi uczniowie ruszyli w szeroki świat.

Czytaj więcej o: Do widzenia przyjaciele – rozstania nadszedł czas
2015-08-28

Już są wakacje, lekcje skończone

Nadszedł dzień długo przez uczniów oczekiwany. Dzień zakończenia roku szkolnego 2014/15. Ale to też dzień szczególny, dzień podsumowań i podziękowań. W tym roku uroczystość zakończenia prowadziła p. Anna Skawska i uczniowie klasy VI.

Czytaj więcej o: Już są wakacje, lekcje skończone
2015-08-28

Talenty wokalne na Święcie Leszczyny

W tym roku Gminny Festyn Leszczydołów „Święto Leszczyny” odbywał się w Leszczydole – Nowinach na boisku szkoły. Nie mogło na nim zabraknąć naszych utalentowanych wokalnie uczniów.

Czytaj więcej o: Talenty wokalne na Święcie Leszczyny
2015-08-31

Najlepsi uczniowie tym razem pojechali do Rybienka Leśnego

Najlepsi uczniowie ze szkoły podstawowej i  gimnazjum brali udział w gminnym zakończeniu roku szkolnego, w tym roku w Zespole Szkół w Rybienku Leśnym. W uroczystości uczestniczył też nasz poczet z klasy VI pod opieką p. Anny Skawskiej. Uczniowie otrzymali od burmistrza Grzegorza Nowosielskiego dyplomy i nagrody za wysokie wyniki w nauce , wysokie lokaty w konkursach i zawodach sportowych. Za najwyższe wyniki w nauce nagrody odebrali:

Czytaj więcej o: Najlepsi uczniowie tym razem pojechali do Rybienka Leśnego
2015-06-04

Filip Maciejewski zaliczył konkurs matematyczny na 6+

Filip Maciejewski uczeń klasy IV  najlepszy w Gminnym Konkursie Matematycznym „Liczę na szóstkę z plusem”. Maciek Wiśniewski wyróżniony. Konkurs objął patronatem burmistrz Grzegorz Nowosielski.

To była już szósta edycja konkursu matematycznego dla klas IV organizowanego przez Szkołę Podstawową w Leszczydole- Nowinach dla szkół z gminy Wyszków. Pomysłodawczyniami i organizatorkami są  nauczycielki matematyki: Anna Suchta i Adriana Rozenek. 

Czytaj więcej o: Filip Maciejewski zaliczył konkurs matematyczny na 6+
2015-06-05

Uczniowie klasy II gimnazjum podczas V Wyszkowskich Dni Nauki w Rybnie

Podczas tegorocznych dni nauki pod hasłem "Sport i nauka to radość i satysfakcja" dwie grupy projektowe ze swymi opiekunkami p.T. Przygodą i p. J. Piątkowską reprezentowały naszą szkołę.

Czytaj więcej o: Uczniowie klasy II gimnazjum podczas V Wyszkowskich Dni Nauki w Rybnie
2015-06-04

Uczestniczymy w projekcie „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”

Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

Czytaj więcej o: Uczestniczymy w projekcie „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”
2015-06-08

Wszystkie Mamy nasze są…

Uczniowie klas 0 – III Mamom -z okazji ich święta -przygotowują szczególną niespodziankę. Organizują w szkole niezwykłe spotkanie z Mamami w roli głównej. Przez wiele dni ćwiczą, projektują , wykonują upominki, planują scenografię. Tak było też w tym roku.  Mamy były zauroczone tańcami, wierszami, piosenkami w wykonaniu swoich pociech. Chętnie brały udział we wspólnych zabawach i konkursach. 

Czytaj więcej o: Wszystkie Mamy nasze są…
2015-06-14

Tym razem PaTowicze odwiedzili Siedlce

30 maja do Siedlec zjechało ponad 600 uczestników (29 grup PaT), wśród których nie mogło zabraknąć uczniów z naszego gimnazjum. Dwadzieścia pięć osób pod opiekąo pań: Iwony Ochmańskiej- opiekuna PaTPORT-u i Małgorzaty Abramczyk razem z grupą wyszkowską uczestniczyło w IV Mazowieckim Przystanku PaT. 

Czytaj więcej o: Tym razem PaTowicze odwiedzili Siedlce
2015-06-16

Dzień Dziecka z PaTem

Po raz pierwszy Dzień Dziecka w gimnazjum zdominował program PaT. Towarzyszył w tym dniu  uczniom, i jak łatwo było zaobserwować,  wszyscy bardzo dobrze się bawili. 

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka z PaTem
2015-06-16

Wyszkowski Głos Profilaktyki – nie mogło NAS tam zabraknąć!

Blisko 2000 młodych ludzi ze szkół powiatu wyszkowskiego wzięło udział w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki. Przesłaniem "Mody na życie wolne od uzależnień" - życie bez narkotyków, alkoholu i przemocy rozpoczął się zryw twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". 1 czerwca w jej ramach odbył się happening  „Przestańmy biec”.

Czytaj więcej o: Wyszkowski Głos Profilaktyki – nie mogło NAS tam zabraknąć!
2015-06-16

Konkurs plastyczny pt. „Jestem zdrowy jem warzywa i owoce"

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Jestem zdrowy jem warzywa i owoce”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:  0- I i II – III klasy szkoły podstawowej. Dzieci wykonały bardzo ciekawe prace, wykazały się oryginalnością i pomysłowością

Czytaj więcej o: Konkurs plastyczny pt. „Jestem zdrowy jem warzywa i owoce"