Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Rok szkolny 2012/2013

Artykuły

2013-11-24

Zespół „Mazowsze” kilkakrotnie przyjeżdżał do Wyszkowa. Tym razem „Wyszków” pojechał do „Mazowsza”.

Nie był to pierwszy kontakt dzieci i młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków” z Zespołem „Mazowsze”. Nasi tancerze występowali już na wspólnej scenie – po raz pierwszy w 2006 (?) roku jako „support” na koncercie „Mazowsza” w hali WOSiR – i niedawno, w 2011 roku na Dożynkach Wojewódzkich na wyszkowskim stadionie.

Ten dzień uczestnicy Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków” zapamiętają jednak na długo. Wcześnie rano, zaopatrzeni przez mamy w prowiant na drogę, uzupełniwszy bagaż o strój do ćwiczeń i buty taneczne, zająwszy wygodne miejsca w autokarach, wyruszyliśmy na południe, do miejscowości Otrębusy, gdzie znajduje się Matecznik „Mazowsze”.

Czytaj więcej o: Zespół „Mazowsze” kilkakrotnie przyjeżdżał do Wyszkowa. Tym razem „Wyszków” pojechał do „Mazowsza”.
2013-11-24

Koncert w Bibliotece Miejskiej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru na zaproszenie pani Haliny Kwiatkowskiej Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” wystąpił w Bibliotece Miejskiej w specjalnie opracowanym programie. Obie grupy – starsza i młodsza – zaprezentowały się zebranej publiczności w pieśniach i tańcach z różnych regionów kraju (kurpiowskich, łowickich, kaszubskich), w Chodzonym od Wyszkowa, w obrazkach tanecznych „Ławeczka” i „Rzepka” oraz w żarcie scenicznym „Dwa Michały” – dwie ostatnie kompozycje znalazły się w programie m.in. dla uczczenia roku Juliana Tuwima. 

Czytaj więcej o: Koncert w Bibliotece Miejskiej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
2013-11-24

Koncert Pamięci Wacława Główczyka w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”

W 10 lat po tragicznej śmierci swojego założyciela i instruktora, ZPiT „Wyszków” po raz kolejny uczcił jego pamięć specjalnym koncertem. Sala widowiskowa WOK „Hutnik” z trudem pomieściła 10 marca sympatyków Zespołu i entuzjastów folkloru chcących wziąć udział w tym wydarzeniu. Koncert poprowadziła Angelika Sarnacka – absolwentka Zespołu „Wyszków”. Ona i jej rówieśnicy pamiętają jeszcze próby z panem Główczykiem.

Czytaj więcej o: Koncert Pamięci Wacława Główczyka w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”
2013-11-24

Zimowe warsztaty artystyczne w Puławach

Jak co roku, jeden z dwóch tygodni zimowych ferii tancerze z ZPiT „Wyszków” działającego przy naszej szkole spędzili na zgrupowaniu w Puławach. Na sali tanecznej doskonalili swoją technikę i pracowali nad elementami programu, w świetlicy szkolili głosy i uczyli się nowych piosenek na zajęciach wokalnych. 

Czytaj więcej o: Zimowe warsztaty artystyczne w Puławach
2013-11-24

16 września 2012 – występ ZPiT „Wyszków” na Grzybobraniu w Długosiodle.

Po raz kolejny tancerze z naszej szkoły znaleźli się wśród grona artystów, którzy wystąpili podczas Wielkiego Grzybobrania w Długosiodle.

Czytaj więcej o: 16 września 2012 – występ ZPiT „Wyszków” na Grzybobraniu w Długosiodle.