Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Rok szkolny 2010/2011

Artykuły

2013-11-23

Noc Świętojańska w Wyszkowie / Dni Wyszkowa

26 czerwca 2011 roku był w Wyszkowie wielkim świętem. Na malowniczo usytuowanej scenie zaprezentowało się tego popołudnia wiele zespołów. 

Czytaj więcej o: Noc Świętojańska w Wyszkowie / Dni Wyszkowa
2013-11-23

18-19 czerwca 2011 – Ogólnopolski Przegląd Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie

W niedzielę 19 czerwca 2011 roku obie grupy Zespołu „Wyszków” wzięły udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie – obie z dużym sukcesem. Choć wykonawców było wielu, młodsza grupa otrzymała I nagrodę za premierowe wykonanie „Zabaw Kurpiowskich” – kompozycji, nad którą wytrwale pracowała w ostatnich kilku tygodniach. Starsza grupa pokazała się na scenie dwukrotnie – w Pieśniach i tańcach Kurpiów Puszczy Białej i Puszczy Zielonej i zajęła II miejsce. 

Czytaj więcej o: 18-19 czerwca 2011 – Ogólnopolski Przegląd Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie
2013-11-23

Występ zespołu na festynie „Dajmy dzieciom słońce” w Rybnie

Jeszcze nie zdążyli ochłonąć po wrażeniach gali jubileuszowej, a tu już nazajutrz zupełnie inny świat – inna miejscowość, inna impreza, inny cel, inny program, inna scena, inny klimat. Za to niezmiennie ten sam entuzjazm leszczydolskich wykonawców i (pod)wyszkowskiej publiczności  towarzyszył Zespołowi Pieśni Tańca „Wyszków” podczas krótkiej  prezentacji na festynie „Dajmy dzieciom słońce” w Rybnie. 

Czytaj więcej o: Występ zespołu na festynie „Dajmy dzieciom słońce” w Rybnie
2013-11-23

Koncert z okazji X-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca

Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” założony przed laty przez Wacława Główczyka w Wyszkowie i działający tam przy różnych placówkach z różnym powodzeniem, doczekał się pewnej stabilizacji we wrześniu 2001 roku, kiedy to założyciel Zespołu wznowił jego działalność w naszej szkole w Leszczydole Nowinach. Od tamtej pory minęło już 10 lat. Kierownictwo, kadra, dawni i obecni tancerze Zespołu oraz ich rodzice postanowili uczcić tę okazję galowym koncertem w „Hutniku”, połączonym z wystawą zdjęć i pamiątek zgromadzonych przez te lata przez „Wyszków”, a także symboliczną imprezą integracyjną.  

Czytaj więcej o: Koncert z okazji X-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca
2013-11-23

Warsztaty artystyczne w Puławach

Podczas gdy większość uczniów naszej szkoły wypoczywała po długim pierwszym półroczu, niewyżyta artystycznie ekipa zespołowiczów, jak co roku zimą,  wyjechała na warsztaty artystyczne do Puław. Tam, tradycyjnie już w bursie szkolnej w Puławach, przez tydzień pracowała nad doskonaleniem techniki tanecznej i elementami programu – starymi i nowymi, by jak najlepiej przygotować się do nadchodzących obchodów jubileuszu dziesięciolecia działalności  Zespołu w Leszczydole Nowinach.

Czytaj więcej o: Warsztaty artystyczne w Puławach
2013-11-23

Koncert kolędowy w Domu Polonii na świątecznym spotkaniu mazowieckich samorządowców

Działający w naszej szkole Zespół „Wyszków” został wyróżniony zaproszeniem przez burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego do uświetnienia bożonarodzeniowego spotkania mazowieckich samorządowców. Po południu 21 stycznia w Domu Polonii w Warszawie uczestnicy Zespołu w strojach z regionu Puszczy Białej zaprezentowali się w krótkim programie wokalnym, na który złożyły się zarówno najpopularniejsze kolędy, jak i kilka mniej znanych pastorałek.

Czytaj więcej o: Koncert kolędowy w Domu Polonii na świątecznym spotkaniu mazowieckich samorządowców
2013-11-23

Przedstawienie jasełkowe w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”

Święto Trzech Króli było w tym roku dla Zespołu „Wyszków” wyjątkowym dniem – tego popołudnia nasi tancerze wystąpili na scenie wyszkowskiego „Hutnika” w roli aktorów w przedstawieniu bożonarodzeniowym w oparciu o „Jasełka” Wandy Chotomskiej. 

Czytaj więcej o: Przedstawienie jasełkowe w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”
2013-11-23

Festiwal „Białe Skrzydła” na Białorusi

W dniach 01-04 października działający przy naszej szkole Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” wziął udział w VI Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Choreograficznej „Białe Skrzydła” w Maładecznie na Białorusi. Koncert galowy festiwalu odbył się w sali jednego z teatrów w Mińsku. Nasz zespół, który jako jedyny reprezentował na nim Polskę, wykonał trzy kompozycje ze swojego repertuaru.

Czytaj więcej o: Festiwal „Białe Skrzydła” na Białorusi
2013-11-23

Dożynki gminne w Lucynowie

Tradycyjnie, jak co roku, gdy inni jeszcze cieszyli się ostatnimi dniami wakacji, dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków” stawili się w gotowości, by swoim występem po raz kolejny uświetnić dożynki gminne. 

Czytaj więcej o: Dożynki gminne w Lucynowie