Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Rok szkolny 2013/2014

Artykuły

2014-08-18

Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach gospodarzem IV Wyszkowskiego Dnia Nauki!

W Domu Kultury Hutnik  i na terenie Przedszkola nr 1 uczniowie gminnych gimnazjów zaprezentowali po raz kolejny wyniki projektów edukacyjnych, nad którymi pracowali w tym roku szkolnym.  Swoje stanowiska przygotowali też przedstawiciele szkół średnich z  Zespołu Szkół nr 1,  Zespołu Szkół  nr 2, Zespół Szkół nr 3 oraz I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie. Motywem przewodnim spotkania było  "Poznaję i rozwijam się przez sztukę" .

Czytaj więcej o: Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach gospodarzem IV Wyszkowskiego Dnia Nauki!
2014-08-18

Ostrów Mazowiecka - Tak smakuje PaT!

Uczniowie z klasy II i III gimnazjum pod opieką  pań: Teresy Przygody i Iwony Ochmańskiej wzięli udział w III Mazowieckim Regionalnym Przystanku Pat w Ostrowi Mazowieckiej. Byliśmy najliczniejszą grupą z powiatu wyszkowskiego. Przez 2 dni w Ostrowi uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych koncertach i spotkaniach. Spędzali czas wolny od uzależnień. Bawili się, brali udział w licznych warsztatach i zawierali nowe przyjaźnie.  Odkrywali swoje talenty. 

Czytaj więcej o: Ostrów Mazowiecka - Tak smakuje PaT!
2014-08-18

Klasa VI na Termach w Mszczonowie!

Uczniowie klasy VI chętnie uczestniczą w szkolnych wycieczkach. Tym razem postanowili odwiedzić(po raz pierwszy) Termy w Mszczonowie. 

Czytaj więcej o: Klasa VI na Termach w Mszczonowie!
2014-08-18

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie!

26 czerwca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury ,,Hutnik” miało miejsce Gminne Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014. Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy burmistrza Grzegorza Nowosielskiego oraz Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie.

W uroczystości wzięła udział grupa naszych uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum z dyr. Krzysztofem Ochmańskim, przedstawiciele nauczycieli i poczet sztandarowy.

Czytaj więcej o: Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie!
2014-08-18

Zostawiamy uśmiech dobrych chwil

Uczniowie klasy III gimnazjum zakończyli swoją edukację i wyfrunęli w świat. 26 osób znalazło swoje miejsce w nowych szkołach w Wyszkowie i tam będą uczęszczać od września. Będziemy trzymać za nich kciuki. 

Czytaj więcej o: Zostawiamy uśmiech dobrych chwil
2014-08-18

Wakacje, niech żyją wakacje!

Zakończenie roku szkolnego to chyba najbardziej wyczekiwany przez uczniów dzień. Po 10 miesiącach ciężkiej pracy nareszcie można odpocząć. Uroczyste zakończenie roku  rozpoczyna czas wakacyjnej laby. W tym dniu wielu uczniów zostaje nagrodzonych za swoją wytężoną pracę w szkole i poza nią. Taką nagrodą jest świadectwo z czerwonym paskiem, dyplom czy  książka. 

Czytaj więcej o: Wakacje, niech żyją wakacje!
2014-06-18

Bieg o Puchar Dyrektora

Każdego roku z okazji urodzin naszego Patrona Jana Pawła II organizujemy Bieg o Puchar Dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego. Odbywa się on w 3 kategoriach wiekowych:

Czytaj więcej o: Bieg o Puchar Dyrektora
2014-06-18

Na wycieczkach miło płynie czas!

Uczniowie wraz z opiekunami opuścili szkolne mury i wyruszyli na wycieczki w ten przepiękny majowy czas. 

Czytaj więcej o: Na wycieczkach miło płynie czas!
2014-06-18

Hania, Natalia i Wiktoria nagrodzone!

Kolejne nagrody trafiły do naszych uczniów. Tym razem w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Religijnej o Św. Janie Pawle II oraz  Janie XXIII. Odbył się on w Gimnazjum nr 2. W kategorii gimnazja Hanna Skawska zdobyła III miejsce. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Kowalska i Wiktoria Oleksiak. 

Czytaj więcej o: Hania, Natalia i Wiktoria nagrodzone!
2014-06-18

Jan Paweł II ciągle żyje wśród nas

Trzy szkoły z powiatu wyszkowskiego : Blochy, Białebłoto

 i Leszczydół – Nowiny wzięły  udział w Ogólnopolskim Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowała p. Teresa Przygoda. Tym razem miejscem spotkania było Technikum Spożywczo – Gastronomiczne w Warszawie. Zjazd trwał 2 dni i wzięło w nim udział około 250 osób z kilkudziesięciu szkół z całej Polski i z polskiego progimnazjum w Wilnie. 

Czytaj więcej o: Jan Paweł II ciągle żyje wśród nas
2014-06-18

Dzień Dziecka w Kauflandzie

Klasa II spędziła Dzień Dziecka w Kauflandzie. Czekało tam na dzieci  mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim konkursy plastyczne  związane z wakacyjnymi marzeniami i wymarzonymi prezentami. Z wielką pasją dzieci realizowały swoje twórcze pomysły. 

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w Kauflandzie
2014-06-18

” W hołdzie dla Papieża, św. Jana Pawła II”

Troje naszych uczniów: Marysia Winkler, Janek Książek i Bartek Durka  wyrecytowało wyróżnienia w V  Gminnym  Konkursie   Recytatorskim „Z Biblią na Ty”. Odbył się on w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie przy współpracy z parafią św. Idziego. 

Czytaj więcej o: ” W hołdzie dla Papieża, św. Jana Pawła II”
2014-06-18

Wyróżnienie dla Filipa Maciejewskiego!

Filip brał udział w Gminnym Konkursie Wiedzowym „Omnibus” dla klasy III. Odbył się on w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Polegał  na napisaniu testu z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i artystycznej.  

Czytaj więcej o: Wyróżnienie dla Filipa Maciejewskiego!
2014-06-18

Gimnazjaliści poznawali swoją Małą Ojczyznę!

Uczniowie ze wszystkich klas gimnazjum i klasa VI  pod opieką nauczycieli: Anny Suchty, Teresy Przygody, Adriany Rozenek, Beaty Książek, Celiny Kuleszy wyruszyli na 1.dniową wycieczkę do sąsiednich powiatów. Celem był Ciechanów. Po drodze odwiedzili piękny gród nad Narwią – Pułtusk. Miasto to lokowane było w 1257 roku. Pułtusk był trzecim, po Warszawie i Płocku, miastem na Mazowszu z murowanymi fortyfikacjami. 

Czytaj więcej o: Gimnazjaliści poznawali swoją Małą Ojczyznę!
2014-05-16

Gimnazjaliści na gminnych obchodach Święta Europy

Do obchodów 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej przyłączyła się również gmina Wyszków. Z tej okazji w Gimnazjum nr 2 odbyło się Święto Europy, które  w Wyszkowie zorganizowano pod honorowym patronatem wojewody mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego. Udział w wydarzeniu wzięli także Ambasador Malty w Polsce Pierre Clive Agius oraz eurodeputowany Jarosław Kalinowski. Uczniowie gimnazjów prezentowali kraje unii.

Czytaj więcej o: Gimnazjaliści na gminnych obchodach Święta Europy
2014-05-16

Nasi uczniowie na Paradzie Szumana

Gmina Wyszków zorganizowała dla uczestników debaty z okazji Święta Europy, która odbyła  się 9 maja w Gimnazjum nr 2, wyjazd do Warszawy na Paradę Szumana. Grupie przewodniczył zastępca burmistrza Adam Mróz. Wśród nich 9  uczniów naszego gimnazjum i ich opiekunka p. Teresa Przygoda. W pochodzie wzięli udział goście z Polski, Włoch, Estonii, Francji, a także studenci programu Erasmus. Uczestnicy, jak co roku, nieśli flagi unijne, ale też niebiesko-żółte symbolizujące solidarność z naszym wschodnim sąsiadem – Ukrainą. 

Czytaj więcej o: Nasi uczniowie na Paradzie Szumana
2014-05-21

Gminny Konkurs Matematyczny – „Liczę na 6 z plusem”

Już po raz V w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole Nowinach odbył Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę na szóstkę z plusem”.

Jest on skierowany do uczniów z klas IV.  Jego celem jest rozwijanie zainteresowań  matematycznych.  W konkursie bierze udział po dwóch uczniów ze szkoły. W tym roku zmierzyli się uczniowie z sześciu szkół z gminy Wyszków

Czytaj więcej o: Gminny Konkurs Matematyczny – „Liczę na 6 z plusem”
2014-05-31

Z ekologią im po drodze!

Dużym sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w Gminnym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Wyszkowie. Troje uczniów zajęło miejsca na podium i wróciło z nagrodami. I tak w zmaganiach klas III najlepsza okazała się nasza uczennica Lena Radziewicz, która w konkursie wiedzowym zdobyła maksymalną liczbę pkt. Swoją wiedzę przyrodniczą szlifowała pod okiem  pani Jolanty Piątkowskiej. 

Czytaj więcej o: Z ekologią im po drodze!