Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Rok szkolny 2012/2013

Artykuły

2013-09-23

„Myśl moja często do Nowin powraca”

Taki tytuł nosi pierwsza książka o naszej wiosce. Materiał do niej zebrały dziewczynki z klasy VI: Natalia Suchta, Wiktoria Oleksiak, Anna Wyrzykowska, Julia Gąsiewska i Hanna Skawska. W ramach indywidualnego projektu programu Szkół Startu do Kariery dziewczynki pod opieką p. Teresy Przygody postanowiły napisać o swojej małej ojczyźnie. 

Czytaj więcej o: „Myśl moja często do Nowin powraca”
2013-09-03

Letnia Szkoła Kreatywności

Po raz pierwszy nasi  uczniowie mieli możliwość spędzenia  ciekawych  wakacji u siebie w szkole i  mogli skorzystać z aktywnej formy wypoczynku.  Zajęcia wakacyjne zorganizowane były w ramach projektu Szkoła Startu do Kariery organizowanego przez Mazowieckie Centra Talentu i Kariery.  

Czytaj więcej o: Letnia Szkoła Kreatywności
2013-09-07

Co kryją nowińskie lasy?

Okazuje się, że nowińskie lasy były świadkami wielu ważnych wydarzeń, a leśne ostępy nadal kryją wiele pamiątek. Mogli się o tym przekonać uczestnicy wycieczki rowerowej, która wyruszyła sprzed kościoła w niedzielne popołudnie. Trasa liczyła około 20 km i biegła przez lasy okalające naszą wioskę. Przewodnikiem wyprawy był Jerzy Maciejewski, który urodził się i wychował  na ulicy Szlachetnej a obecnie jest mieszkańcem Rybienka Leśnego. 

Czytaj więcej o: Co kryją nowińskie lasy?
2013-09-07

Stop uzależnieniom i patologiom społecznym!

Problem uzależnień od różnego rodzaju używek niepokoi coraz bardziej. Dotyka osób w różnym wieku. Szczególnie jest na nie podatna młodzież. Nasza szkoła włącza się aktywnie w przeciwdziałanie uzależnieniom. 

Czytaj więcej o: Stop uzależnieniom i patologiom społecznym!
2013-08-21

Sport zintegrował społeczność Leszczydołu – Nowin

Na terenie naszej szkoły odbył się rodzinny piknik sportowy. W programie znalazły się rozgrywki sportowe oraz gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Można było zdobyć Puchar Radnego, Puchar Dyrektora Szkoły czy Puchar Sołtysa oraz inne nagrody. 

Czytaj więcej o: Sport zintegrował społeczność Leszczydołu – Nowin
2013-08-21

Zdobyliśmy certyfikat SZKOŁY STARTU DO KARIERY!

Nasza szkoła brała udział w projekcie systemowym Mazowieckie Centra Talentu i Kariery od X 2010 r. do VII 2013 realizowanym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie ze szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach wyrównawczych i rozwijających uzdolnienia. 

Czytaj więcej o: Zdobyliśmy certyfikat SZKOŁY STARTU DO KARIERY!
2013-08-21

Przedstawiciele naszej szkoły na gminnym zakończeniu roku szkolnego

Najlepsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z dyrektorem Krzysztofem Ochmańskim i pocztem sztandarowym uczestniczyli w gminnym zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. W czasie gminnej uroczystości nagrodzono prymusów oraz laureatów konkurów wojewódzkich i ogólnopolskich. Podziękowano też nauczycielom(z naszej szkoły Annie Suchcie i Teresie Przygodzie). Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe z rąk władz gminy i przedstawicieli kuratorium. 

Czytaj więcej o: Przedstawiciele naszej szkoły na gminnym zakończeniu roku szkolnego
2013-06-18

Grad nagród dla klasy III.

Jonatan został zwycięzcą Gminnego Konkursu Wiedzowego dla klas III "Omnibusik”. Konkurs obejmował treści matematyczne, polonistyczne, przyrodnicze i artystyczne. Zorganizowała go Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie.II miejsce też wywalczył nasz uczeń – Wiktor Mikołajczyk. Swoje nagrody odebrali w Domu Kultury Hutnik z rąk burmistrza Grzegorza Nowosielskiego.

 

Czytaj więcej o: Grad nagród dla klasy III.
2013-06-19

Spotkanie z panią Grażyną Bąkiewicz.

12 VI 2013 r. , dzięki uprzejmości Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie, gościliśmy w swojej szkole autorkę książek dla dzieci i młodzieży – p. Grażynę Bąkiewicz.W spotkaniu zorganizowanym przez p. Halinę Kwiatkowską wzięli udział gimnazjaliści z klas III i I oraz przedstawiciele innych klas.

Czytaj więcej o: Spotkanie z panią Grażyną Bąkiewicz.
2013-07-02

Talenty z Leszczydołu – Nowin

VI Wyszkowska Gala Zdolności i Talentów  okazała się dla naszych uczniów niezwykle szczęśliwa. Nasi uczniowie zdobyli wiele nagród. 

Czytaj więcej o: Talenty z Leszczydołu – Nowin
2013-07-02

Wyróżnienia Dla Kornelii Żmijewskiej

    7 czerwca 2013 roku w Miejsko- Gminnej Bibliotece w Wyszkowie odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego  „W poszukiwaniu wiosny" oraz konkursu literackiego "Przyroda Puszczy Białej". Organizatorem konkursów i fundatorem nagród było Nadleśnictwo Wyszków.

Czytaj więcej o: Wyróżnienia Dla Kornelii Żmijewskiej
2013-06-19

Sukces Jagody Skawskiej!

To już 3 nagroda filmowa dla Jagody. Tym razem jej film zdobył NAGRODĘ SPECJALNĄ w kategorii filmowej i multimedialnej w wojewódzkim konkursie

                   „GDYBY MOŻNA ZMIENIĆ 3 RZECZY”.

Czytaj więcej o: Sukces Jagody Skawskiej!
2013-06-13

Żywa lekcja historii w Fideście.

Poczet sztandarowy z klasy VI oraz kilkunastu przedstawicieli naszego gimnazjum wyjechało do Fidestu, aby wziąć udział w uroczystości upamiętniającej mord dwustu pięćdziesięciu Polaków zamordowanych w lesie w Fideście przez hitlerowców, 28 maja 1943 roku. Mord ten był jednym z najtragiczniejszych aktów terroru hitlerowskiego w Wyszkowie. 

Czytaj więcej o: Żywa lekcja historii w Fideście.
2013-06-19

"Westerplate wciąż żyje i trwa..."

6 IV 2013 r. w Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Westerplatte wciąż żyje i trwa..." Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie:Jagoda Skawska z kl. I, Natalia Kowalska z kl. II i Mateusz Sitek z kl. III. Wszyscy otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy.


Czytaj więcej o: "Westerplate wciąż żyje i trwa..."
2013-06-11

Idą idą leśni…

Uczniowie z Leszczydołu Nowin mieli  okazję uczestniczyć w „żywej lekcji historii”. Odbyła się ona w  kościele pw. Chrystusa Sługi, a przygotował ją Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód „Rajski Ptak” Ośrodek Wyszków. Uroczysta Mszę Świętą w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy odprawił proboszcz parafii ks. Jan Soliwoda a kazanie wygłosił pochodzący z Nowin ks. Jerzy Błaszczak. Już po raz kolejny kombatanci ( jest ich coraz mniej), rodziny zmarłych, zaproszeni goście i społeczność Nowin oddała hołd swoim bohaterom.   

Czytaj więcej o: Idą idą leśni…
2013-05-27

Nowiński akcent w gminnych obchodach „70 rocznicy Powstania w Getcie”

Natalia Kowalska uczennica klasy II gimnazjum wzięła udział w Gminnym Konkursie Literackim „Getto warszawskie – życie za murem”  ogłoszonym przez Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie i za swój felieton otrzymała nagrodę.  

Czytaj więcej o: Nowiński akcent w gminnych obchodach „70 rocznicy Powstania w Getcie”
2013-05-27

„Liczę na szóstkę z plusem”

Już po raz czwarty nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas IV. O miano matematycznego mistrza walczyło 13 uczniów z 7 szkół Gminy Wyszków. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać 20 zadań otwartych i zamkniętych. 

Czytaj więcej o: „Liczę na szóstkę z plusem”
2013-06-06

15 lat z Janem Pawłem II

     Szkoła Podstawowa w Leszczydole Nowinach obchodziła niecodzienną rocznicę. 15 lat temu przyjęła imię Wielkiego Polaka Jana Pawła II i przez te wszystkie lata postać ta towarzyszy nam w codziennej pracy dydaktyczno – wychowawczej. Z tej okazji odbył się także Turniej Szkół noszących to imię.

Czytaj więcej o: 15 lat z Janem Pawłem II