Sprzątanie Świata 2020

Sprzątanie Świata to międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska wywodzący się z Australii. Zapoczątkował go w 1989 r. australijski biznesmen i żeglarz In Kiernan. Dziś ruch liczy około 40 mln wolontariuszy z ponad 40 państw.

W Polsce akcję zainicjowała w 1994 r. Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

W piątek 18 IX 2020 r. Szkoła Podstawowa w Leszczydole–Nowinach im. Jana Pawła II wzięła udział w corocznym Sprzątaniu Świata razem z innymi placówkami edukacyjnymi w Powiecie Wyszkowskim. Pogoda dopisała, dzięki czemu wszystkie klasy miały możliwość przyłączenia się do akcji. Maluchy z „0” i klasy 1 zbierały śmieci w pobliżu szkoły. Pozostałe klasy posprzątały ul. Szkolną, Baśniową, odcinek Wyszkowskiej, Leśną, Świerkową i stację PKP. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Anna Suchta, nauczyciel przyrody i biologii.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą piękną zieloną planetę. To była wspaniała lekcja ekologii i symboliczny gest w stronę Ziemi.