Upamiętniliśmy rocznicę Konstytucji 3 Maja

Nasza szkoła zawsze pamięta o tym święcie. Wywieszamy flagę RP, wyjeżdżamy z pocztem sztandarowym na gminne obchody do Wyszkowa, przygotowujemy uroczysty apel. Tak było i w tym roku.

Pan dyrektor Krzysztof Ochmański i p. Aneta Godleś z pocztem sztandarowym (grupa uczniów z klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum )uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie. W  gminnych obchodach wzięły udział władze gminy i powiatu z burmistrzem i starostą na czele. W szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem p. Teresy Przygody. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i przekazywały wiadomości o Konstytucji 3 Maja oraz o Dniu Flagi.

3 Maja jest dla Polaków podwójnym świętem. Tego dnia upamiętniamy bardzo ważną datę - w tym roku już 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji. Dokumentu bardzo ważnego dla Polaków i przyszłości naszego kraju, który wtedy był już po pierwszym rozbiorze.  To był wybitny, przyszłościowy dokument, dowód patriotyzmu Polaków i ich gotowości do naprawy państwa. Jest to również święto Maryi Matki Bożej Królowej Polski. A 2 maja obchodzimy  . Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.  To polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.