Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Koło wolontariatu wsparło akcję „Pola Nadziei”

Już po raz dziesiąty wolontariusze z naszej szkoły 14 kwietnia 2019 roku wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pola Nadziei”. Po Mszach świętych przed kościołem zbierali pieniądze na działalność Hospicjum Domowego Caritas działającego przy kościele św. Wojciecha w Wyszkowie. W tym roku udało  się zebrać 769, 53 złote.

W akcji uczestniczyli uczniowie klasy III gimnazjum: Maria Winkler, Katarzyna Kowalska, Julia Ochmańska, Zuzanna Damętka, Krzysztof Kamiński i klasy VIII szkoły podstawowej: Alicja Wójcik, Klaudia Balińska, Zuzanna Gąsiewska, Agata Idzkiewicz z opiekunem koła wolontariatu p. Iwoną Ochmańską.

Wolontariusze serdecznie dziękują za ten piękny dar serca osobom, które wsparły finansowo  bardzo ważną akcję oraz ks. Sławomirowi Idźkowskiemu proboszczowi parafii za umożliwienie przeprowadzenia publicznej zbiórki pieniędzy.

Hospicjum zajmuje się pacjentami z chorobami nowotworowymi na terenie powiatu wyszkowskiego i poza nim. Z tej pomocy korzystają też mieszkańcy naszej wioski. Każdy ofiarodawca otrzymał kwiat – żonkil,  międzynarodowy symbol nadziei, który przypomina nam o ludziach cierpiących. Koordynatorem akcji w powiecie wyszkowskim jest Klub Przyjaciół Wyszkowa.