Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Koncert naszego ZPiT „Wyszków” na Święcie Leszczyny

1 lipca już po raz czwarty zorganizowano Dzień Leszczyny. Tym razem w Leszczydole Starym. Jest to święto całej gminy. Festyn zgromadził mieszkańców wszystkich Leszczydołów na czele z sołtysami.  Licznie przybyli mieszkańcy Leszczydołu – Nowin. Głównym atutem tej sołeckiej imprezy był ciekawy program artystyczny. Jednym z jego punktów był koncert naszego ZPiT „Wyszków”.

Kilkudziesięciu uczniów i absolwentów naszej szkoły wyjechało z p. dyrektorem Krzysztofem Ochmańskim  i choreografem zespołu p. Bartoszem Wójcikiem do Leszczydołu Starego . Nasi młodzi artyści  wystąpili w  przepięknych strojach z różnych regionów Polski.  Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali kilka swoich utworów:  Jak zawsze występ bardzo się podobał, wzbudził  entuzjazm i sympatię. Podczas występów trudno nie zauważyć, że wykonywanie tańców i piosenek ludowych sprawia  członkom zespołu autentyczną radość, że to po prostu lubią. A ich entuzjazm udziela się  publiczności.

Cieszymy się, że to właśnie nasz zespół kultywuje i ocala od zapomnienia dawne tradycje, nie tylko swojego regionu ale i całego kraju.

Galeria zdjęć