Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

EKOWALENTYNKI czyli kochamy recykling

Już po raz kolejny Koło Wolontariatu pod kierunkiem swojego opiekuna p. Iwony Ochmańskiej zorganizowało w szkole 14. lutego 2018 r. EkoWalentynki. W akcję zaangażowali się wszyscy wolontariusze, ale szczególnie: Iza Wicińska, Ola Boroń i Klaudia Godleś. Wolontariusze zbierali baterie i nagradzali słodyczami. Wykonali na korytarzu tematyczną gazetkę. Wszystko z troski o ekologię. Uczniowie ze wszystkich klas starali się wesprzeć tę pożyteczną akcję. Za 200 baterii można było dostać czekoladki, za 70 dużego lizaka, a za 15 małego.

To już VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt.   "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling". Lizaki i czekoladkiw kształcie serca  trafiają w ręce najwytrwalszych zbieraczy. Zbiórka  baterii i elektroodpadów oficjalnie  trwała do 22 kwietnia czyli do Dnia Ziemii, ale nie zabrakło uczniów, którzy przynosili baterie i elektroodpady   jeszcze w czerwcu, kiedy to w szkole podsumowano całą akcję. Najwięcej baterii , bo aż 1200 sztuk zebrał Krzysztof Kamiński uczeń klasy II gimnazjum.

Propagatorem i pomysłodawcą akcji w Polsce jest podróżnik i ekolog  Dominik Dobrowolski. Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są:  REMONDIS Elektrorecykling Sp.z.o.o.,  Elektro – System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja  Odzysku SEiEi Organizacja Odzysku Opakowań S.A - firmy, dzięki  którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów

To już kolejna taka akcja naszego wolontariatu i na pewno nie ostatnia.