Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Niezwykła „Noc sów"

21.uczniów z klasy V, VI i VII oraz z II gimnazjum uczestniczyło pod opieką p. Anny Suchty w niezwykłym leśnym spotkaniu miłośników ptaków czyli nocy sów. Już po raz drugi nasza szkoła wzięła w nim udział, a zorganizowało je Nadleśnictwo „Wyszków". Spotkanie prowadzili: leśnik – ornitolog Rafał Wyszyński i Marek Twardowski – ornitolog, przyrodnik i przewodnik wycieczek ornitologicznych.

Nocny wyjazd odbył się w godzinach 18.00 – 22.00. Rozpoczęła go prelekcja o rodzimych gatunkach sów, ich zwyczajach oraz roli, jaką odegrały w legendach i kulturze. Potem wszyscy uczestnicy autokarem udali się do lasu w okolice Porządzia, aby poszukiwać i obserwować sowy. Nasi uczniowie mieli szczęście, bo zobaczyli Uszatkę i Puszczyka. Te nocne atrakcje zakończyło wspólne ognisko z kiełbaskami.


To ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane jest już po raz siódmy przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Po raz drugi „Noc Sów" współorganizowana jest przez Nadleśnictwo Wyszków. Naszym uczniom ten nocny wypad do lasu bardzo się podobał.

 

fot. P.Ludwikowski: