Pożegnaliśmy księdza Henryka Kietlińskiego

Dyrektor, uczniowie i pracownicy naszej szkoły  wzięli udział  8. marca w pogrzebie księdza Henryka. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Ołtarzewie w kościele pallotyńskim. Mszę celebrował  ks. abp Henryk Hoser w asyście kilkudziesięciu księży.  Naszą placówkę reprezentował dyrektor Krzysztof Ochmański, pracownicy – Renata Winkler, Elżbieta Szymańska, Teresa Przygoda, Anna Suchta, delegacje uczniów z gimnazjum oraz poczet sztandarowy z klasy VI. W pogrzebie uczestniczyły władze gminy i powiatu, liczne poczty sztandarowe, środowiska kombatanckie, przedstawiciele wojska, przyjaciele, rodzina i mieszkańcy Leszczydołu Nowin.

Ksiądz Henryk urodził się w Leszczydole Nowinach . Przez kilka lat był uczniem naszej szkoły. To w naszej placówce uczniowie i nauczyciele zorganizowali mu jubileusz 50. lecia pracy kapłańskiej. Z tej okazji zostali zaproszeni koledzy i koleżanki księdza ze szkolnej ławy w Leszczydole Nowinach. Chętnie odwiedzał naszą szkołę, rozmawiał z uczniami i nauczycielami. Ostatni raz mieliśmy okazję go spotkać podczas otwarcia kompleksu sportowego na naszym boisku. Z radością obserwował pozytywne zmiany, które zachodziły w naszej szkole. Brał udział w uroczystościach patriotycznych  zarówno w tych naszym kościele, jak i w Wyszkowie, m.in. w majowych mszach AK.  Zawsze podkreślał swe związki  ze swoją Małą Ojczyzną położoną w sercu Puszczy Białej.  Rozsławiał naszą wioskę w kraju i zagranicą. Można śmiało powiedzieć, że był to jak dotąd najbardziej znany uczeń szkoły w Leszczydole Nowinach  i mieszkaniec wioski. Wszechstronnie wykształcony, świetny mówca, autor książek o tematyce religijnej. Jedna z nich „Moje dialogi z Janem Pawłem II” opowiada o jego wieloletniej znajomości z Patronem naszej szkoły Papieżem Janem Pawłem II. Honorowy Obywatel Gminy Wyszków. Przełożony pallotynów w Polsce, postulator z ramienia Stolicy Apostolskiej do praw kanonizacyjnych i beatyfikacyjnych. Gorący patriota , kapelan Szarych Szeregów . Przez 17 lat prowadził modlitwę pod pomnikiem „Gloria Victis” na warszawskich Powązkach. Niedawno otrzymał od środowisk kombatanckich stopień majora.  Więcej na temat jego rodziny i czasów II wojny światowej można wysłuchać w Archiwum Historii Mówionej  w Internecie. Z głębokim żalem żegnamy tego niezwykłego człowieka, który na zawsze pozostanie w pamięci i sercu całej społeczności szkolnej.