tel: (29) 679-14-66, 7424842

Włączyliśmy się do projektu Szlachetna Paczka

Grupa uczniów z Koła Wolontariatu – Aleksandra Boroń, Izabela Wicińska,  Karolina  Kowalska, Julia Ochmańska z opiekunem Iwoną Ochmańską, dyrektorem Zespołu Szkół Krzysztofem Ochmańskim i przedstawicielem Rady Rodziców- p. A. Wicińskim przekazała 11. grudnia w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie przygotowaną w naszej szkole szlachetną paczkę. Stamtąd zgromadzone paczki wędrują do konkretnych rodzin.

SZLACHETNA PACZKA to  projekt  Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania  swojego życia i zostania bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zatarte. Ważny jest  każdy człowiek.. Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Nasza szkoła wzięła w tej akcji udział po raz pierwszy. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była opiekunka Koła Wolontariatu p. Iwona Ochmańska. Wspólnie z Radą Rodziców wybrała w Internecie potrzebującą wsparcia rodzinę z powiatu wyszkowskiego. Rodzina była anonimowa, znane były tylko jej potrzeby. Wiadomo tylko, że jest to samotna matka wychowująca dwie córki. Już wiele dni wcześniej wolontariusze z gimnazjum zbierali wśród uczniów pieniądze oraz produkty spożywcze i przemysłowe. Do akcji włączyli się rodzice i mieszkańcy wioski. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę najhojniejszych ofiarodawców: Moniki i Marcina Matwiejczyk, Niny i Zbigniewa Strąk, Edyty i Janusza Boroń, Ernestyny i Andrzeja Tarnarzewskich, Elżbiety i Krzysztofa Składanek, Bogusławy i Artura Flur, Moniki Idzkiewicz, ks. Jana Soliwody.Julity i Łukasza  Radziewicz i Krzysztofa Kocha. Łączny koszt przekazanej paczki wyniósł około 3. tysiące  złotych. Cała społeczność cieszy się, że mogła wesprzeć chociaż jedną rodzinę i sprawić jej odrobinę radości.

Drużyna Szlachetnej Paczki:

rodzice: Edyta Boroń, Arkadiusz Wiciński

wolontariusze: Karolina Kowalska, Mikołaj Sieruta, Aleksandra Boroń, Izabela Wicińska, Jakub Dawidczyk, Dawid Stosio, Aleksander Włodarczyk, Szymon Soliwoda, Kacper Rozenek, Krystian Krajewski, Dominika Świderek, Klaudia Godleś, Martyna Dzik, Andżelika Badowska, Marta Zalewska, Jakub Wójcik, Zuzanna Damętka, Katarzyna Kowalska, Magdalena Krawczyk, Julia Ochmańska, Natalia Mazurkiewicz i opiekun wolontariatu – pedagog Iwona Ochmańska