Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Oto dziś narodziła się miłość

Uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli 22 grudnia w świątecznym spotkaniu, podczas którego obejrzeli Jasełka przygotowane przez klasę III szkoły podstawowej, a wyreżyserowane przez p.Agnieszkę Kowalską. Podsumowano też szkolne konkursy i wręczono nagrody. Zewsząd popłynęły bożonarodzeniowe życzenia.

Jako pierwszy głos zabrał p. dyr. Krzysztof Ochmański, który powitał wszystkich i złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przyłączyła się do nich przew. rady rodziców p. Edyta Boroń, która przekazała je w swoim imieniu i wszystkich rodziców. Ks. Jan Soliwoda podzielił się refleksją związaną z istotą Świąt Bożego Narodzenia i złożył życzenia. Pięknie przebrani trzecioklasiści przedstawili epizod z narodzenia Pana Jezusa. Był więc żłóbek z dzieciątkiem, a przed nim Maryja i Józef. Nie zabrakło pastuszków i królów z darami. A te podniosłe treści przeplatane były pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu szkolnego chóru, który przygotowała p. Jolanta Piątkowska.  Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia wam życzymy – tak swój występ zakończyli uczniowie. A potem chór zaśpiewał kilka pastorałek. Swoje utwory zaprezentowali też  uczniowie reprezentujący naszą szkołę w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie. W drugiej części spotkania podsumowano szkolne konkursy i wręczono nagrody. Panie z biblioteki szkolnej, organizatorki konkursu, Iwona Ochmańska i Teresa Świderek ogłosiły wyniki konkursu plastycznego.

Klasy 0 – III rysowały postać Św. Mikołaja. Nagrody zdobyli:

Klasa „0”

I – Hanna Książek

II – Filip Aksamitowski

III – Dawid Zakrzewski

Wyróżnienie – Antonina Rozenek

Klasy I – III

I – Piotr Flur

II – Filip Kowalski

III – Aleksandra Wiśniewska

Wszyscy uczniowie klasy „O” i I otrzymali nagrody pocieszenia

 

Klasy IV – VI  i gimnazjum wykonywały kartkę bożonarodzeniową.

Nagrody zdobyli:

Szkoła podstawowa – Martyna Mróz

Gimnazjum

I – Karolina Zięba

II – Julia Ochmańska

III – Marta Zalewska

Pani Iwona Ochmańska koordynatorka akcji i przedst. rodziców p. Edyta Boroń podsumowały „Szlachetną paczkę”. Dzięki uczniom i rodzicom paczka o wartości przekraczającej 3 tysiące złotych dotarła przed świętami do wybranej rodziny. P. Iwona podziękowała wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w zbiórkę pieniędzy i artykułów, i wręczyła im słodki upominek. Akcję Góra Grosza, którą od 17 lat przeprowadza w Polsce Towarzystwo „Nasz Dom” podsumowała opiekunka samorządu i koordynator szkolnych działań p. Anna Suchta. Przedstawiciele uczniów Jan Książek i Sylwia Grzegorczyk ogłosili, że w szkole podstawowej najwięcej grosza zebrała klasa „O”, a w gimnazjum klasa I. Rekordziści otrzymali słodkie upominki. Nagrody ufundowała rada rodziców a wręczał p. dyrektor. Podziękował też paniom: A. Kowalskiej i J. Piątkowskiej za przygotowanie tego świątecznego spotkania.

 

Galeria zdjęć