Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Mikołajkowe wycieczki

W tym roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum postanowili Mikołajkowe Święto spędzić w Warszawie i wybrali się 6, 7 i 9 grudnia na ciekawe wycieczki.  Klasy 0 – III udały się do Centrum Nauki Kopernik, klasy IV – VI poznawały kulisy Telewizji Polskiej a III klasa gimnazjum odwiedziła Sejm RP.

Najmłodsi uczniowie ze swoimi opiekunkami: A. Kowalską, J. Karaśkiewicz, J. Piątkowską, E. Szymańską, P. Kuczyńską i mamą E. Tarnarzewską poznawali podczas zabaw różne dziedziny wiedzy w Centrum Nauki Kopernik.  Drugim punktem programu była sala zabaw „Fan Park Digiloo”. Po smacznym obiadku  dzieci szalały na zjeżdżalniach, skakały na trampolinach, strzelały z armatek, a potem  grały w piłkę i jeździły na rowerkach. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Klasy IV – VI z wychowawczyniami: B. Książek, A. Suchtą i T. Przygodą odwiedziły  budynek TVP. Poznały kulisy telewizji, zwiedziły studia nagrań a nawet wzięły udział w przygotowaniach do nagrania programu rozrywkowego „ Jaka to melodia”. Miały okazję potańczyć ze zgromadzoną w studio publicznością, obejrzeć scenografię i przygotowania do emisji. Zwiedziły też inne studia („Pytanie na śniadanie”) oraz spotkały na telewizyjnych korytarzach prawdziwe gwiazdy . Między innymi Łukasza Nowickiego i Marcelinę . Zawadzką prowadzących poranny program „Pytanie na śniadanie”. Potem interaktywne spotkanie z muzyką F. Chopina w Muzeum jemu poświęconym a w Złotych Tarasach wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli polski film „Za niebieskimi drzwiami”.

Klasa III gimnazjum z paniami Celiną Kulesza i Teresą Przygodą skierowała swe kroki do gmachu Sejmu – siedziby władzy ustawodawczej RP. Teraz zakres działania tej instytucji jest im już dobrze znany. Przez kilkadziesiąt minut mogli poczuć się jak prawdziwi posłowie. W Muzeum Wojska Polskiego uczniowie poznali uzbrojenie i pamiątki od początków państwa polskiego po II wojnę światową.  Trzecioklasiści postanowili obejrzeć w Multikinie film „Fantastyczne zwierzęta” nakręcony na podst. scenariusza  J.K. Rowling i to był trafny wybór.

Tegoroczne Mikołajki wszyscy uznali za udane.