Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

PaTPORT w Podkowie Leśnej

30. uczniów Gimnazjum w Leszczydole Nowinach wzięło udział 12. listopada w II Miejskim Przystanku PaT w Podkowie Leśnej - wydarzeniu w ramach programu "Profilaktyka a Ty". Wyjazd  zorganizowała opiekunka PaTPORTu  p. Iwona Ochmańska, a w opiece nad uczniami pomagał jej p. Arkadiusz Wilczyński. Tym razem PaTowicze z Leszczydołu sami reprezentowali gminę Wyszków. Do Podkowy przybyło 450 osób z województwa mazowieckiego. Wśród nich- jak zawsze niezawodny- zespół z Leszczydołu Nowin.

„PaT” to ogólnopolski program Komendy Głównej Policji, promujący wśród młodzieży modę na życie wolne od uzależnień, agresji i przemocy. To kreowanie postaw wzajemnej pomocy i szacunku.

Młodzież miała do wyboru kilkanaście warsztatów, takich jak: samba brazylijska, trening twórczego myślenia, malowanie na koszulkach, hip-hop, woskowe cuda, taniec towarzyski, zumba, taniec jazzowy, samoobrona, hip-hopowa mowa, krótkofalarskie, fizjoterapia, teatralne. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyła się samba, malowanie na koszulkach, woskowe cuda i hiphopowa moda. Umiejętności nabyte podczas wielogodzinnych warsztatów uczestnicy spotkania pokazali podczas uroczystej gali. Na zakończenie zagrał koncert zespół Bethel. Występy tego zespołu podobają się PaTOWICZOM coraz bardziej. Podobnie jest z animacjami społecznościowymi, które prowadzący rozszerzają o coraz to nowe tańce, które świetnie integrują społeczność spotkań. Było to kolejne w tym roku szkolnym radosne, pełne młodej energii wydarzenie, w którym młodzież gimnazjum wzięła udział.  Program Przystanku był bardzo urozmaicony i nikt się nie mógł nudzić. O to  bardzo dobrze zadbali gospodarze. Udało im się pozyskać ciekawych instruktorów. Wystarczy wymienić Branko Bielopotockiego(hip – hop) czy Sophie Kobus (samba brazylijska). Po raz kolejny liderzy PaT udowodnili, że życie bez uzależnień, agresji i przemocy  też może być ciekawe. A młodzież w Leszczydole - Nowinach już niecierpliwie czeka na następne spotkanie PaTOWICZÓW.  Swoją aktywnością na stałe wpisała się w PaTOWSKI krajobraz.