tel: (29) 679-14-66, 7424842

Polska znowu wolna

Uroczyście uczciliśmy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie klasy VI przygotowali apel. Pięknymi utworami uzupełnił go chór szkolny(prowadząca p. Jolanta Piątkowska)  Gościnnie wystąpił zespół Nowinki (opiekun p. Iwona Ochmańska). Nie zabrakło muzyki na żywo w wykonaniu naszych uzdolnionych uczniów. Społeczność szkolna miała też okazję obejrzeć prezentację multimedialną Tytusa Ćwieka z klasy V.

Scenariusz apelu oparty był na wspomnieniach dziadka (Maciek Gierek),  który opowiedział swojemu wnuczkowi (Piotrek Szymanik) o walce o niepodległość, o powstaniach narodowych, bohaterach walk z Józefem Piłsudskim na czele (Filip Maciejewski) i o samym momencie odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r. Nie zabrakło utworów A. Mickiewicza, Marii Konopnickiej czy Ignacego Krasickiego. Była nawet krótka inscenizacja walk powstańczych, wywózka na Syberię i momenty żałoby narodowej. A wszystko to przeplatane utworami muzycznymi w wykonaniu  chóru szkolnego oraz granymi na gitarach przez uczniów(Filip Maciejewski, Zuzanna Gąsiewska). Apel rozpoczął radosnym tańcem Zespół „Nowinki”. Ruchoma dekoracja, symboliczne groby, symbole wolnej Polski dopełniły całości. Scenariusz napisała i apel z uczniami przygotowała p. Teresa Przygoda.

Więcej zdjęć na szkolnym Facebook'u