Projekt „Ekologiczni Wyszkowianie” rozstrzygnięty

Uczniowie klasy IV wzięli udział w projekcie „Ekologiczni Wyszkowianie  - kampania edukacyjna dla mieszkańców Gminy Wyszków – etap II ogłoszonym przez burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. W ramach projektu odbyły się 3. konkursy: filmowy, wiedzowy i piosenka ekologiczna. Projekt koordynowały : Teresa Przygoda – wychowawca i Anna Suchta – nauczyciel przyrody.

Projekt miał na celu: promowanie tematyki ekologicznej, rozwijanie wiedzy ekologicznej, popularyzację zagadnień dotyczących niskiej emisji, rozbudzanie aktywności i wyłonienie talentów.

W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy IV, oczywiście  w różnych konkursach. Poprzedziły je zajęcia promujące zagadnienia ekologiczne, które przeprowadziła Anna Suchta. Zostały zorganizowane eliminacje wewnątrzszkolne, które wyłoniły uczestników etapu gminnego.

W konkursie piosenki ekologicznej uczestnicy mieli za zadanie ułożyć piosenkę o tematyce ekologicznej i zaprezentować ją z wybranym podkładem muzycznym. Komisja wyłoniła 2. osoby: Maję Szymańską(piosenka „Lubię świeże powietrze”) i Monikę Zalewską(piosenka „Zbierać śmieci”). W etapie gminnym Monika zdobyła III miejsce. Jej ekologiczny rap spodobał się jurorom.

W konkursie wiedzowym naszą szkołę reprezentowały: Olga Świeżek, Monika Zalewska i Dagmara Piechota.

Grupa dziewcząt: Dagmara Piechota, Olga Świeżek, Amelia Piecychna i Maja Szymańska nakręciły na konkurs film „Zdrowie jest najważniejsze”.

Podsumowanie konkursu odbyło się 08. 12. 2015 r. w Wyszkowie z udziałem władz gminnych, oświatowych i przedst. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie(głównego sponsora konkursu). Laureaci otrzymali cenne nagrody. Wśród nagrodzonych była Monika Zalewska, która przed zgromadzoną publicznością zaprezentowała swoją piosenkę. W nagrodę otrzymała czytnik e-booków a pozostałe nasze uczestniczki ciekawe notesy. Trzeba podkreślić, że cała klasa IV bardzo zaangażowała się w konkursowe zadania i wykonała je niezwykle sumiennie.