Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

I Ogólnopolski zlot PaTPORTÓW z udziałem naszych uczniów

17-18 października w Bydgoszczy odbył się I ogólnopolski zlot PaTPORTÓW. Równolegle ze zlotem odbywało się szkolenie ogólnopolskiego zespołu liderów PaT z udziałem kapitanów PaTPORTÓW.

W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział prawie 50 PaTPORTÓW  z kapitanami, opiekunami i policjantami z całego kraju. Wśród nich nie mogło zabraknąć PaTPORTU z Leszczydołu - Nowin z kapitanem Bartkiem Balińskim na czele, zastępcą lidera powiatowego  Mateuszem Borkowskim i koordynatorem grupy, pedagogiem Iwoną Ochmańską. Z naszej szkoły wyjechała 46.osobowa grupa gimnazjalistów i absolwentów szkoły. Wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas. Tańczyli, śpiewali. Po prostu wspaniale się bawili. Wszędzie ich było pełno. Szczególnie Bartka i Mateusza z klasy III gimnazjum. A o działaniach i planach swojego PaTPORTU opowiedzieli dziennikarzowi Radia Bydgoszcz.

Organizatorem ZLOTU była Komenda Główna Policji, a prowadził go insp. Grzegorz Jach.

Uroczysta Gala o godz. 18.00 rozpoczęła się minutą ciszy. Uczestnicy ZLOTU uczcili śmierć tragicznie zmarłych studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Z tego też powodu odwołany został niedzielny program ZLOTU. W otwarciu pierwszego ogólnopolskiego zlotu PaTPORTÓW wzięli udział honorowi goście:         

  • Teresa Piotrowska – Minister Spraw Wewnętrznych        
  • Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka
  • gen. insp. Krzysztof Gajewski – Komendant Główny Policji      
  • Jolanta Metkowska – Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty                
  • nadinsp. Krzysztof Zgłobicki –  Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy
  • Elżbieta Rusiniak – koordynator programu „Razem bezpieczniej” w MSW          

W ramach ZLOTU odbyły się spektakle teatralne, warsztaty dla młodzieży, animacje społecznościowe i występy artystów.

Warsztaty  zumby poprowadziła Sylwia Socha, a hip-hopu Branko Bielopotocky ze Słowacji. Na scenie teatralnej ZLOTU wystawiony został spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Śliczna”, zaprezentowany przez grupę teatralną ZAKRĘT z Kruszwicy – zwycięzcę tegorocznej VII edycji festiwalu „poPaTrz” w Inowrocławiu.

Galeria zdjęć