Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Do widzenia przyjaciele – rozstania nadszedł czas

Dawid Rojek i Łukasz Stankiewicz pożegnali młodszych kolegów i nauczycieli tą niezwykle nastrojową piosenką. U niejednej osoby zakręciła się łza w oku. Pożegnanie klasy III gimnazjum to moment raczej smutny, zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. Coś się kończy, coś się zaczyna. A przed nimi nowy świat, nowe wyzwania i wybory. 10. lat to szmat czasu. Nic dziwnego, że smutek miesza się z radością. Kolejni nasi uczniowie ruszyli w szeroki świat.

Część artystyczna trzecioklasistów - przygotowana pod kierunkiem wychowawczyni Adriany Rozenek - była niezwykle nostalgiczna. Usłyszeliśmy piękne, skłaniające do refleksji piosenki w wykonaniu Jagody Skawskiej, Patrycji Subzdy, Oli Damętki, Basi i Kaliny Kędzior. Wysłuchaliśmy gry na akordeonie i organach Łukasza Stankiewicza, Sebastiana Klimaszewskiego i Piotra Durki. Pan dyrektor Krzysztof Ochmański podsumował ten długi okres nauki w naszej placówce i pogratulował uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, na egzaminie gimnazjalnym, zdobywali nagrody w konkursach i zawodach sportowych.  Podziękował też rodzicom za motywowanie swoich dzieci do nauki. Szczególne podziękowania otrzymali członkowie ZPiT Wyszków(5. uczniów) , którzy rozstają się z zespołem. Nie zapomniano o sportowcach, których w tej klasie nie brakowało, i szczególnie w zawodach lekkoatletycznych zdobyli wiele medali.

Za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce nagrody otrzymali:

Jagoda Skawska

Martyna Ochmańska

Sebastian Klimaszewski

Za 100 % frekwencję: Sebastian Klimaszewski

Rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Wychowawczyni podziękowała też osobom, które szczególnie angażowały się w pracę na rzecz klasy i szkoły.

Pani Iwona Ochmańska opiekunka Wolontariatu podziękowała za 3. letnią aktywną pracę swoim wolontariuszom. W  tej klasy było aż 18. osób. Wszyscy otrzymali dyplomy. Miłą niespodziankę sprawił swoim choreografkom Martynie Ochmańskiej i Aleksandrze Damętce zespół Nowinki(działa w ramach Wolontariatu), który one przygotowywały do występów. Otrzymały od zespołu oryginalne upominki oraz wysłuchały autorskiego wiersza – Rozstania już nadszedł czas…

Wiele miłych słów pod swoim adresem usłyszała klasa III od młodszych kolegów, wychowawczyni i rodziców. Miłym akcentem uroczystości była prezentacja multimedialna o uczniach z tej klasy i pamiątkowe zdjęcia. A potem na sali zagościła muzyka i wspólne tańce. Mamy nadzieję, że i ci absolwenci o nas nie zapomną i będą chętnie powracać do swojego gniazda.