Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Tym razem PaTowicze odwiedzili Siedlce

30 maja do Siedlec zjechało ponad 600 uczestników (29 grup PaT), wśród których nie mogło zabraknąć uczniów z naszego gimnazjum. Dwadzieścia pięć osób pod opiekąo pań: Iwony Ochmańskiej- opiekuna PaTPORT-u i Małgorzaty Abramczyk razem z grupą wyszkowską uczestniczyło w IV Mazowieckim Przystanku PaT. 

Nasza grupa była szczególnie widoczna dzięki zaprojektowanym przez uczniów należących do KAPITANATU koszulkom w czarnym kolorze z napisem Wybieram życie bez uzależnień. W Siedlcach na terenie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego odbywały się warsztaty artystyczne prowadzone przez zawodowych instruktorów. Można było wziąć udział m.in. w zajęciach teatralnych, wokalnych, tanecznych, literackich, recytatorskich, dziennikarskich, radiowych, technicznych, capoeiry.  PaTowicze mogli doskonalić swoje umiejętności, jednocześnie poznawać siebie i odkrywać nowe zainteresowania. Naszych uczniów szczególnie zainteresowały warsztaty radiowe. B. Baliński, K. Bartosiak, O.Żuchowski, M. Sieruta poznawali tajniki powstawania audycji radiowych i sami je współtworzyli w siedzibie rozgłośni. Obserwowali, przeprowadzali wywiady i nagrywali relacje z Przystanku. Efekty ich pracy PaTowicze poznali 2. dnia w Radzyniu Podlaskim. Grupa wyszkowska brała niestety  udział tylko w spotkaniu siedleckim. Pozostali nasi uczniowie próbowali swych sił w warsztatach wokalnych i hip hopowych.

Uczestnicy Przystanku przeszli centralnymi ulicami Siedlec w kolorowej PaTosferze promując modę na życie wolne od uzależnień. Energetyczna młodzież skandowała przesłania kierowane do swoich rówieśników – podkreślając, że najważniejsze jest bezpieczeństwo! Szef Akcji insp. Grzegorz Jach zachęcał do wspólnego promowania bezpieczeństwa, wzmacniania rodziny i wspierania młodych. W centralnym miejscu PaTosfery młodzież zatańczyła wygłupiaczka oraz belgijkę, porywając do zabawy mieszkańców Siedlec. Odśpiewany został hymn PaT-u „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”, podczas którego zawsze jest wiele emocji i wzruszeń. Kolejny przystanek PaT na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. 

Galeria zdjęć