Powiatowa Wigilia PaT

Pierwsza wyszkowska Wigilia społeczności programu Profilaktyka a Ty odbyła się w Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie. Organizatorami spotkania był Burmistrz Wyszkowa  Grzegorz Nowosielski i Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Szymon Herman. Spotkanie prowadzili: koordynator PaT w Wyszkowie Kamila Puławska, sierż. Marta Gierlicka i sierż. Damian Wroczyński z wyszkowskiej Policji.

W ten szczególny wieczór życzenia świąteczne przekazali uczestnikom zastępca burmistrza Wyszkowa  Aneta Kowalewska, przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska oraz koordynator PaT z Długosiodła Agnieszka Łazicka - Andrusiuk. Po życzeniach i podzieleniu się opłatkiem przyszedł czas na wspólne kolędowanie i degustację dań wigilijnych.
Wszyscy razem śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Wyszkowska grupa teatralna Farsa przygotowała przedstawienie "Kopciuszek". Była to gra improwizowana a w rolę aktorów wcieliły się chętne osoby z widowni, w tym i nasi uczniowie.

W tym spotkaniu wzięła udział 25. osobowa grupa gimnazjalistów z Leszczydolu- Nowin z opiekunami Teresą Przygodą i Iwoną Ochmańską.  Nasi uczniowie byli grupą bardzo aktywną i spontaniczną. Ciekawie spędzili te kilka wieczornych godzin. Śpiewali kolędy i hymn PaT oraz wszyscy uczestniczyli w pobiciu rekordu tańczenia belgijki. Tym razem Wyszków zatańczył ją aż 11 razy i pobił rekord ustanowiony w Milanówku w 2013 r.

PaTowicze z naszego gimnazjum przekazali na ręce sierż. Damiana Wroczyńskiego 2 paczki z darami przeznaczone dla koleżanki z grupy z Długosiodła poszkodowanej w pożarze domu. Zbiórkę koordynowało Koło Wolontariatu z opiekunką Iwoną Ochmańską.