Już po raz XIV pielgrzymowaliśmy na Jasną Górę

58. osobowa grupa uczniów, nauczycieli  i mieszkańców wzięła udział w XIV spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Rok 2014 to rok szczególny. 27 IV obchodziliśmy uroczystość  kanonizacji Patrona naszych szkół. Ten wyjazd był podziękowaniem  przed tronem Królowej Polski za ten niezwykły fakt. Prosiliśmy też o wychowanie kolejnych pokoleń w duchu odpowiedzialności za Kościół i naszą Ojczyznę –Polskę.

Podczas mszy został poświęcony sztandar naszej Rodziny, symbol a zarazem relikwia jedności naszej wspólnoty. Znajduje się na nim wizerunek Jana Pawła II , data jego życia i data powstania naszej Rodziny.  A liczy ona już 1230 szkół w kraju i 20 poza granicą. Uroczystość  transmitowało Radio  Maryja i Telewizja Trwam.  Najważniejszym momentem pielgrzymki była uroczysta msza święta pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Arcybiskupa Celestino Migliore.  Towarzyszyło mu ponad  200 księży, wśród nich nasz proboszcz ks. Jan Soliwoda.  Nuncjusz szczególnie gorąco pozdrowił uczniów, którzy jak zawsze tłumnie zapełnili Jasną Górę. A w tym roku przybyli ze 171 gimnazjów, 134 podstawówek , 2 wyższych uczelni i 3 przedszkoli.  Uczniowie w tym roku wrócą  z pielgrzymki z pamiątkowymi znaczkami i z różańcami.

Taka pielgrzymka to też świetna okazja do zwiedzenia tego niezwykłego miejsca – miejsca nie tylko kultu religijnego ale też miejsca polskiego patriotyzmu. Uczniowie weszli na klasztorną wieże, skąd dzięki wspaniałej pogodzie,  podziwiali podgórskie krajobrazy Małopolski. Zanieśli też osobiste prośby przed ołtarz Jasnogórskiej Pani.

Wraz z uczniami modlili się nasi nauczyciele: dyr. K. Ochmański, T. Przygoda, A. Skawska, I. Ochmańska. Z modlitwą na ustach szczęśliwie wróciliśmy do swojej wioski.  Następna pielgrzymka za rok.