Koło Wolontariatu pomaga!

Koło Wolontariatu, do którego należą uczniowie naszego gimnazjum wspiera, pomaga, współpracuje. Tym razem włączyło się w organizację festynu parafialnego i przygotowało loterię fantową.  Uczniowie zbierali od mieszkańców fanty, które potem segregowali, pakowali i nadawali im numery.

Przygotowano 105losów. Niektórzy mieszkańcy przeznaczali też na loterię drobne sumy pieniędzy, z których potem zakupiono nagrody główne. Działania  koordynowała opiekunka koła p. Iwona Ochmańska. Podczas festynu mieszkańcy chętnie kupowali losy, tym bardziej, że mogli trafić niezwykle cenne nagrody – sprzęt gospodarstwa domowego i pościel.  Losowanie głównych nagród prowadziła p. Teresa Przygoda i proboszcz ks. Jan Soliwoda. Los uśmiechnął się do 4 szczęśliwców. Wolontariusze zebrali 556 złotych.  Razem udało się zebrać 1250 zł, za które zostanie zakupiony do naszego kościoła obraz. Duże podziękowania dla wolontariuszy i ich zaangażowanie w akcję.