Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Ostrów Mazowiecka - Tak smakuje PaT!

Uczniowie z klasy II i III gimnazjum pod opieką  pań: Teresy Przygody i Iwony Ochmańskiej wzięli udział w III Mazowieckim Regionalnym Przystanku Pat w Ostrowi Mazowieckiej. Byliśmy najliczniejszą grupą z powiatu wyszkowskiego. Przez 2 dni w Ostrowi uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych koncertach i spotkaniach. Spędzali czas wolny od uzależnień. Bawili się, brali udział w licznych warsztatach i zawierali nowe przyjaźnie.  Odkrywali swoje talenty. 

Pierwszego dnia PaTowicze uczestniczyli w spotkaniach organizacyjnych z instruktorami, a po kolacji rozpoczęły się warsztaty. Można było wziąć udział m.in. w tanecznych, teatralnych, plastycznych i wokalnych, bębniarskich, karate, hip-hopu i fryzjerskich.
Po warsztatach młodzież bawiła się na koncercie zespołu Bethel i obejrzała pokaz tańca z ogniem, a na koniec długiego dnia zobaczyła spektakl teatralny "Niebo”. Przed ratuszem zabrzmiał hejnał Ostrowi, a następnie wszyscy przyłożyli prawą rękę do swoich serc i wybili rytm „Zrywu Wolnych Serc. „Wygłupiaczka” i „belgijkę” zatańczyli wszyscy: młodzież, policjanci z Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji oraz przybyli goście. Następnie barwny, wesoły korowód ruszył ulicami miasta do MOSiR-u przy Trębickiego. Tam podsumowano Przystanek, a na koniec wszystkie grupy warsztatowe zaprezentowały efekty swojej pracy.

Uroczysta Gala rozpoczęła się wyśpiewaniem hymnu PaT „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak skierował kilka słów do uczestników Przystanku:

- Od kilku lat obserwuję, co dzieje się wokół tej śnieżnej kuli, jaką jest PaT. Jak ona kolejne śnieżynki przyłącza i wiele dobrego w Polsce czyni. Naprawdę jest to budujące. Cieszy mnie to, że tylu dorosłych uczestniczy z Wami w tym przedsięwzięciu. Serce się raduje, kiedy obserwuję Was, PaTowców.

II Przystanek PaT, który odbył się w Ostrowi Mazowieckiej, przyciągnął mnóstwo młodych i wolnych od uzależnień ludzi. Oni swoim zrywem serc udowodnili podczas marszu, że można żyć bez uzależnień. Cieszy, ze wśród tej licznej grupy jest młodzież z naszego gimnazjum, która chętnie uczestniczy w tych spotkaniach.  

Galeria zdjęć