Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Nasi uczniowie na Paradzie Szumana

Gmina Wyszków zorganizowała dla uczestników debaty z okazji Święta Europy, która odbyła  się 9 maja w Gimnazjum nr 2, wyjazd do Warszawy na Paradę Szumana. Grupie przewodniczył zastępca burmistrza Adam Mróz. Wśród nich 9  uczniów naszego gimnazjum i ich opiekunka p. Teresa Przygoda. W pochodzie wzięli udział goście z Polski, Włoch, Estonii, Francji, a także studenci programu Erasmus. Uczestnicy, jak co roku, nieśli flagi unijne, ale też niebiesko-żółte symbolizujące solidarność z naszym wschodnim sąsiadem – Ukrainą. 

Na początku parady zabrzmiał hymn Unii Europejskiej „Oda do radości”. Dla zebranych zagrała też DJ Wika – przebojowa, najstarsza w Polsce didżejka.
Parada wyruszyła w południe sprzed kościoła świętej Anny. Przeszła  Krakowskim Przedmieściem, a następne ulicami: Królewską, Moliera, Senatorską i Miodową.

W  centrum Warszawy powstało Miasteczko Schumana, gdzie można było spotkać artystów, ekspertów do spraw europejskich i polityków, którzy startują w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz uzyskać informacje na temat Unii. Uczniowie odwiedzali stoiska i gromadzili informacje o państwach unii. Wycieczkę zakończyły wspólne zdjęcia. 

Galeria zdjęć