Krajowy etap Międzynarodowego Konkursu YPEF - Młodzież w lasach Europy

W dniu 29.04.2014 r. odbył się krajowy etap Międzynarodowego Konkursu YPEF – Młodzież w lasach Europy. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest konkursem wiedzy o lasach i leśnictwie w Polsce i w Europie. Składa się z dwóch etapów - krajowego i międzynarodowego.

W konkursie brało udział 238 szkół z całej Polski. Uczniowie pisali test w 144 szkołach YPEF ( dla naszego rejonu było to  I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie, gdzie test pisało 6 zespołów) Z naszej szkoly w konkursie brały udzial dwa zespoły. Chłopcy: Kamil Szustak, Tomasz Sitek i Rafał Wyrzykowski oraz dziewczęta : Natalia Kowalska, Małgorzata Ochmańska i Paulina Świeżek. Drużyna chłopców uzyskała największą ilość punktów, natomiast dziewczęta zajęły IV pozycję. Opiekun  p. B.Książek.

O konkursie w skrócie:

• Uczniowie gimnazjum i liceum tworzą zespoły 3 osobowe.
  • Oficjalnym językiem konkursu jest język angielski, co oznacza, że zarówno eliminacje, finał krajowy jak i finał europejski odbędą się w języku angielskim.
  • Bezpośrednio przed eliminacjami szkoła przeprowadzająca test otrzyma zestaw 50 pytań testowych w języku angielskim – 4 odpowiedzi do wyboru, z czego tylko jedna jest poprawna.
  • W dniu 29 kwietnia 2014 r. zespoły rozwiązują test – uczniowie w zespole wspólnie odpowiadają na pytania.
  • W Finale Krajowym weźmie udział 30 zespołów, które uzyskają najwyższą liczbę punktów podczas eliminacji. Finał krajowy odbędzie się w dniu 27 maja 2014 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
  • Główną nagrodą jest uczestnictwo w Finale europejskim, który odbędzie się w dniach 29 września- 3 października 2014 r. w Eberswalde w Niemczech.