Błędy im niestraszne! Gramatykę oswoili!

. „Kochać Ojczyznę, to miłować język,

Miłować język, to nie kalać go błędami”   (motto konkursu)

Troje  znawców ortografii z gimnazjum: Hanna Skawska, Jagoda Skawska i Kamil Szustak postanowiło udowodnić, że błędy można pokonać. Okazją ku temu był udział w dyktandzie powiatowym organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie.

Od 2013 r. jest on organizowany pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i  zdobył rangę konkursu wojewódzkiego.

Tak świetnie sobie uczniowie poradzili, że wszyscy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. I tam walczyli o finał i miano mistrza. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki. Uczniów przygotowały panie: Elżbieta Stokarska i Teresa Świderek.

Jagoda Skawska i Kamil Szustak uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Gramatycznym im. Onufrego Konopczyńskiego Warszawie. W konkursie w całym kraju wzięło udział około 1500 osób. 160 przyjechało do Zespołu Szkół prowadzonego przez Ojców Pijarów, gdzie tam zmagało się z najlepszymi w kraju znawcami gramatyki o miano mistrza. Wyniki wkrótce. Uczniów przygotowywały panie: T. Świderek, E. Stokarska i T. Przygoda.