SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

Uczniowie gimnazjum  mieli możliwość spotkać się z przedstawicielami Zespołu ds. Nieletnich  Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Naszą szkołę odwiedziła sierż. Monika Rogalska – Suska i pedagog Natalia Siatkowska(absolwentka naszej szkoły).

Gimnazjaliści mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o wykroczeniach i czynach karalnych.  P. sierż. poinformowała o odpowiedzialności uczniów za niewłaściwe postępowanie w szkole i poza nią. Niszczenie mienia szkolnego, kradzieże, przesuwanie znaków drogowych, używanie wulgarnych słów wobec nauczyciela, uszkodzenie mienia i ciała, bójki, groźby w Internecie czy w komórce, nękanie psychiczne to tylko niektóre z przykładów czynów karalnych. Za takie czyny można otrzymać dozór kuratora lub zostać umieszczonym w placówkach opiekuńczo – wychowawczych. Za swoje postępowanie odpowiada się już od 13 roku życia. Sierż. Rogalska mówiła o negatywnym wpływie na życie młodych ludzi zażywania narkotyków oraz przestrzegała przed niewłaściwym użytkowaniem Internetu. Poprzez umieszczanie swoich zdjęć na portalach społecznościowych i przekazywanie różnych informacji można zrobić sobie krzywdę i stać się ofiarą Internetowych przestępstw. Musimy kierować się rozwagą i rozsądkiem. Przestrzegała też przed wsiadaniem do obcych samochodów i mówiła o zasadach bezpiecznych zabaw zimowych (śliskie jezdnie, kruchy lód na wodzie, rozpalanie petard) oraz o poprawnym oświetleniu roweru i poruszaniu się nim po drogach publicznych)

Inicjatorem spotkania była p. pedagog I. Ochmańska.