Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

29 czerwca – 11 lipca 2012 – wyjazd do Francji

Choć oceny były już od jakiegoś czasu wystawione, dla uczestników zespołu „Wyszków” ostatnie dni czerwca wcale nie były lekkie. Spędzili je na wytężonej pracy na sali gimnastycznej, przygotowując się do wakacyjnego festiwalu.  Ledwie zabrzmiał ostatni dzwonek, ledwie odebrali świadectwa, pożegnali się z rodzinami, wsiedli do autokaru i pojechali po raz kolejny podbijać Europę. To już drugie francuskie tournée ZPiT „Wyszków”, tym razem poszerzone o występy w Disneylandzie w ramach programu Magic Music Days. 

Trasa nie należała do łatwych, ale atrakcji turystycznych było niemało. Po drodze do Francji Zespół zwiedził Berlin: Bramę Brandenburską, pozostałości Muru Berlińskiego, budynek Reichstagu, Muzeum Techniki. Nazajutrz rano na jednej ze scen Eurodisneylandu Zespół zaprezentował część swojego repertuaru, a potem spragniony atrakcji ruszył do parku. Jedno popołudnie okazało się zdecydowanie za krótkie, by wyszaleć się w Disneylandzie do woli, ale i tak wszystkim bardzo się podobało, zwłaszcza wieczorny pokaz światło i dźwięk, z fajerwerkami, fontannami, laserami i muzyką. Po noclegu, zebrawszy siły, grupa objechała Paryż, nieco więcej uwagi poświęcając Wieży Eiffle’a i Bazylice na Montmartre.

W ramach swojego tournée Zespół wystąpił na kilku scenach – czasem mniejszych, czasem większych, z dłuższym lub krótszym programem, ale wszędzie był ciepło witany przez francuską (i nie tylko) publiczność. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, organizując dzieciom czas wolny w bardzo atrakcyjny sposób – a to wycieczkami krajoznawczymi, a to wyjściami na basen czy wieczorkami integracyjnymi. Ponieważ w pierwszym tygodniu lipca francuskie dzieci jeszcze chodziły do szkoły, dzieci z Leszczydołu miały okazję uczestniczyć razem z nimi w lekcjach muzyki i wuefu. To było naprawdę niezapomniane doświadczenie. Zakwaterowanie u rodzin po raz kolejny zaowocowało nowo nawiązanymi przyjaźniami i potokiem łez w dniu pożegnania.

W drodze powrotnej również nie obyło się bez bogatego programu turystycznego. Zaoszczędzony w drodze czas grupa spędziła na krótkim  wspólnym spacerze po Paryżu, w którym szczególnie duże wrażenie robiła wieczorna iluminacja Wieży Eiffle’a, Łuku Triumfalnego i piramid na dziedzińcu Luwru. Kolejnego dzień zaś grupa spędziła w podbrukselskim parku rozrywki, gdzie zorganizowano wycieczkę po Atomium i Parku Miniatur Mini-Europa, a potem relaks w aquaparku.

Trochę żal było wracać, ale pociechą było to, że zostało jeszcze całe półtora miesiąca wakacji.