Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Letnia Szkoła Kreatywności

Po raz pierwszy nasi  uczniowie mieli możliwość spędzenia  ciekawych  wakacji u siebie w szkole i  mogli skorzystać z aktywnej formy wypoczynku.  Zajęcia wakacyjne zorganizowane były w ramach projektu Szkoła Startu do Kariery organizowanego przez Mazowieckie Centra Talentu i Kariery.  

 Letnia Szkoła Kreatywności to projekt, który realizowała  nasza szkoła wraz z Polskim Stowarzyszeniem Kreatywności. Uczniowie od 1 do 12 lipca uczęszczali na zajęcia. Chętnych było wielu. Grup było 4. Liczyły po 11 – 12  osób( szkoła podstawowa).  Dwie grupy miały zajęcia w pierwszym tygodniu i dwie w drugim. Uczniami opiekowali się nauczyciele:  Jolanta Piątkowska, Teresa Przygoda, Wanda Dąbrowska i Teresa Wykowska.  Nad sprawnym przebiegiem zajęć czuwał dyrektor zespołu szkół Krzysztof Ochmański. Zajęcia dla dzieci były niezwykle atrakcyjne .Uczniowie z przyjemnością tu przychodzili. Takie opinie umieszczały dzieci w wypełnianych na koniec zajęć ankietach. Niektórym tak się podobało, że chodziły na zajęcia przez 2 tygodnie.

Program składał się z 10 modułów. Każdego dnia, przez 6 godzin, realizowany był inny – policjant, krawiec, etnograf czy ekolog. Dzieci zdobywały sprawności, poznawały świat mody i świat mediów a także same projektowały bardzo pomysłowe rzeczy. Odkryły niejednokrotnie swój nowy talent. Przy tym doskonale się bawiły. Zajęcia odbywały się nie tylko na terenie szkoły czy na boisku. Były też liczne wycieczki piesze i rowerowe. I tak chcąc poznać lepiej zawód krawca odwiedziły zakład państwa Składanków, gdzie miały możliwość uzyskać wyczerpujące wypowiedzi na nurtujące je z tej dziedziny pytania. Pracując z modułem Policjant weszły w role fotoreporterów i z chętnymi mieszkańcami wioski przeprowadzały wywiady o pracy policji na naszym terenie. Trudno było się nudzić. Tym bardziej, że na każdego czekał słodki posiłek. I to wszystko gratisowo.

Galeria zdjęć