Nowiński akcent w gminnych obchodach „70 rocznicy Powstania w Getcie”

Natalia Kowalska uczennica klasy II gimnazjum wzięła udział w Gminnym Konkursie Literackim „Getto warszawskie – życie za murem”  ogłoszonym przez Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie i za swój felieton otrzymała nagrodę.

W kategorii literackiej (gimnazja):

- II miejsce – Natalia Kowalska (Gimnazjum Leszczydół Nowiny),

Nagrody laureatom wręczył Burmistrz Wyszkowa – Grzegorz Nowosielski, który objął konkurs swoim patronatem. Prace nagrodzonych można podziwiać w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

W uroczystości wzięła też udział grupa uczniów  naszego gimnazjum i  klas V -  VI szkoły podstawowej wraz z dyr. Krzysztofem Ochmańskim i Agnieszką Kowalską. Obchody rozpoczęły się pod pomnikiem Mordechaja Anielewicza, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. 10 lat temu pomnik odsłonił sam Marek Edelman(przeżył getto). Następnie w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” zorganizowana została sesja naukowo- edukacyjna dotycząca historii przedwojennego Wyszkowa, jego współzamieszkiwania z ludnością żydowską oraz samego powstania w getcie. Goście wysłuchali referatów prof. Janusza Szczepańskiego, Mirosława Powierzy i obejrzeli wystawę – „Byli naszymi sąsiadami – wyszkowscy Żydzi”.