„Jak nie czytam jak czytam” – Ogólnopolska Akcja Czytelnicza

W całej Polsce odbyła się akcja bicia rekordu w czytaniu. W naszej szkole wszyscy uczniowie   włączyli się w Ogólnopolską Akcję Masowego Czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Ma ona na celu promowanie czytelnictwa i pokazanie, że czytanie też sprawia dzieciom wiele przyjemności.

Organizatorem akcji w naszej szkole  była biblioteka szkolna p. Iwona Ochmańska. Miejscem wspólnego czytania i próby pobicia rekordu w czytaniu w jednym momencie  było boisko szkolne. Z ulubioną książką w ręku i ci mali, i ci trochę więksi udowadniali, że z tradycyjną książką też można miło spędzać czas.

Klasy młodsze pod kierunkiem swoich pań: Jolanty Piątkowskiej, Magdaleny Nieborek, Agnieszki Kowalskiej, Elżbiety Szymańskiej i Jolanty Karaśkiewicz akcję czytelniczą urozmaiciły pracami plastycznymi, zabawą w teatr i zajęciami twórczymi. Dzieci przebrały się za bohaterów bajek, wykonywały zakładki do książek, same tworzyły książki i rysowały bohaterów utworów Jana Brzechwy. Uczniowie klasy III gimnazjum stworzyli Książkową Listę Przebojów – wybrali książki, które warto przeczytać i polecić innym czytelnikom.