Lena Radziewicz wyróżniona w VII Warszawskim Konkursie

Lena Radziewicz  uczennica klasy VIII zdobyła wyróżnienie w konkursie wojewódzkim organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Konkurs nosił tytuł Tak żyć, jak żyłem, warto było…”Józef Piłsudski.

Odbył się po raz siódmy. Nasza szkoła uczestniczyła w nim już po raz kolejny. Lena wykonała patriotyczną bransoletkę, za którą  otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy! Opiekunem Leny była p. Elżbieta Stokarska.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży postaci i idei Marszałka Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i kształtowanie postaw patriotycznych.

Lena, i jej grupa wiekowa, miała za zadanie zaprojektować i wykonać biżuterię patriotyczną dla uczczenia 100- rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 15 lutego 2019 roku. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 28 marca 2019 roku, oczywiście z udziałem Leny.