Kochana Babciu, kochany Dziadku!

23 lutego 2019 roku naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście – babcie i dziadkowie. Z okazji ich święta nasi najmłodsi uczniowie z klas 0 – III zaprosili na uroczyste spotkanie. Przygotowali sami prezenty, występy artystyczne i słodki poczęstunek(tu nieoceniona pomoc rodziców). Dziadkowie byli bardzo zadowoleni i mile zaskoczeni. Aż miło było popatrzeć na tę międzypokoleniową integrację. Uroczystość przygotowały wychowawczynie uczniów: Jolanta Piątkowska, Elżbieta Szymańska, Jolanta Karaśkiewicz, Agnieszka Kowalska, Magdalena Nieborek.

Tak liczne grono szczególnych gości powitał dyr. Krzysztof Ochmański. Szczęścia, siły i zdrowia, żebyście jak najwięcej czasu mogli spędzać ze swoimi wnukami – powiedział do gości. Spotkanie prowadziła p. Jola Karaśkiewicz. A zaczęło się w tym roku nietypowo – od warsztatów mydlarskich. Wnukowie pod czujnym okiem profesjonalistów sami dla swoich dziadków wykonali prześliczne mydełka. Po odśpiewaniu 100. lat wręczyli. Potem poszczególne klasy popisywały się talentami artystycznymi. Były dla babć i dziadków wiersze i piosenki, a na koniec od wnuków najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, szczęścia i samych pomyślnych dni. Po słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców przyszedł czas na integracyjne konkursy. Czego tam nie było. Babcie z wnukami pruły szalik, po sali wędrował kapelusz, wnukowie szukali serduszek, a nawet odgadywali znane melodie. Wspólnej zabawy co niemiara. Długo jeszcze trwało to biesiadowanie przy muzyce na żywo p. Marka Oleksiaka.