Wyszkowski Dzień Nauki

Uczniowie z klasy II gimnazjum pod kierunkiem opiekunów projektu reprezentowali naszą szkołę na Wyszkowskim Dniu Nauki. Odbył się on już po raz ósmy 13 czerwca 2018 r. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w  Wyszkowie. W tym roku przebiegał pod hasłem: "1918 - 2018 - Piękna Niepodległa" i poświęcony był 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z gminy Wyszków mieli okazję zaprezentować swoje projekty i zapoznać się z projektami z innych szkół. Piękne projekty naszych gimnazjalistów podziwiał p. dyr. Krzysztof Ochmański reprezentujący naszą szkołę na uroczystości oraz uczniowie klasy VI, VII i II gimnazjum.

Z naszego gimnazjum prezentowały projekt 2 zespoły. Przygotowały je pod kierunkiem p. Anny Suchty i p. Elżbiety Stokarskiej.

I zespół – Magdalena Krawczyk, Natalia Mazurkiewicz, Krzysztof Kamiński, Sebastian Olender, Hubert Aksamitowski.

Tytuł: "Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty….."

II zespół- Kornelia Żmijewska, Karolina Zięba, Katarzyna Kowalska, Martyna Tarnarzewska,  Alicja Królikowska.

Tytuł: "Czy filmy mogą edukować? Polecamy  najlepsze filmy dla młodzieży"

Po to jest także ósmy już Wyszkowski Dzień Nauki, by nasze najmłodsze pokolenia wychowywały się, uczyły i wyrastały na mądrych i świadomych obywateli – powiedział burmistrz Grzegorz Nowosielski. Patronat nad tegorocznym Wyszkowskim Dniem Nauki objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, współorganizatorami byli: burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie i Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Filia w Wyszkowie. W programie był  wykład dla uczniów  pt. "Wyzwanie Niepodległości", który wygłosił dr hab. Radosław Lolo - profesor Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku. Prelekcję pt. "Obraz prawa w Rzeczpospolitej w Panu Tadeuszu" przedstawił nauczycielom  z całej gminy doc. dr Henryk Goryszewski.  Naszą szkołę reprezentowały panie: Teresa Przygoda i Elżbieta Stokarska. Uczestnicy projektów oprócz podziękowań za swój trud otrzymali dyplomy.