"Kierowco! Nie polujemy na zebrach!" – klasa III w akcji

"Kierowco! Nie polujemy na zebrach!" - to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Akcję prowadzi Powiatowa Komenda Policji w Wyszkowie. 5 kwietnia uczniowie szkół podstawowych w gminie Wyszków wzięli udział w happeningach na drogach. W tej akcji uczestniczyła też nasza szkoła.

Uczniowie klasy III szkoły podstawowej z wychowawczynią p. Jolantą Piątkowską oraz policją – koordynatorem Damianem Wroczyńskim i policyjnym pedagogiem za pomocą plakatów apelowali do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych.

Miejscem akcji była ulica Wyszkowska. Dzieci przy przejściu dla pieszych wręczały kierowcom ulotki, a pozostałe trzymały w ręku plakaty. Policjant zatrzymywał samochody, razem z dziećmi podchodził do kierowcy i tłumaczył im cel działań. Koordynatorem szkolnej  akcji była p. pedagog Iwona Ochmańska.