Gimnazjaliści z Leszczydołu - Nowin w tygodniku „Polityka”

W październiku 2017 r. odwiedzili naszą szkołę dziennikarze z tygodnika Polityka.  Zbierali materiał do artykułu o współczesnej polityce państwa i przyszłości młodych ludzi . Bohaterem byli uczniowie klasy II gimnazjum.

W ostatnim numerze tygodnika ukazał się artykuł „Samosiejki na ugorze”, którego bohaterami są uczniowie z naszego gimnazjum oraz z warszawskiego Bemowa i Poznania. Wypowiadali się na temat swojej przyszłości, wyboru szkoły i zawodu, mówili o emigracji, o migracjach w kraju – wyjazdu do dużego miasta. Mieli okazję wypowiedzieć się na temat wyborów, III RP, polityki społecznej, praw kobiet czy partii politycznych. Na jeden temat wiedzieli mniej, na inny więcej, ale wypowiadali się bardzo chętnie. W naszym gimnazjum prym w rozmowach wiodły dziewczęta.  To było dla uczniów na pewno niecodzienne spotkanie i długo je zapamiętają.