Idźmy naprzód z nadzieją

Niezwykle uroczyście społeczność szkoły podstawowej i gimnazjum uczciła 39. rocznicę Pontyfikatu swojego Patrona Jana Pawła II.  Były wiersze i piosenki. Przed pomnikiem złożono kwiaty i zapalono znicze. Uroczystość przygotowała nauczycielka religii p. Celina Kulesza przy wsparciu szkolnego chóru działającego pod kierunkiem p. Jolanty Piątkowskiej.

Uroczystość  rozpoczęła p. Teresa Przygoda, która opowiedziała o tegorocznej pielgrzymce społeczności szkoły na Jasną Górę. Przypomniała, że w  2018 r. będziemy obchodzić 20. rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II i 40. rocznicę Pontyfikatu.  Uczniowie zaśpiewali hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II „My Jana Pawła uczniowie” i ulubioną pieśń Patrona „Barkę”. Nikola Rozenek, Amos Zając i uczniowie z klasy VI- Łukasz, Olga, Amelia, Maja  zarecytowali wiersze. Dziewczynki – Dagmara Piechota, Maja Szymańska i Milena Kulesza zaśpiewały pieśń „Ojcze Święty błogosław nam”. Na zakończenie p. dyrektor Krzysztof Ochmański i przedstawicielki samorządu uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem Patrona.