Dzień Papieski

Co roku w październiku obchodzimy w Polsce Dzień Papieski, który przypomina nam o wyborze Karola Wojtyły na papieża. W tym roku dobyła się 22. rocznica tego wydarzenia, pod hasłem "Blask prawdy".

19 października uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem pani Celiny Kuleszy, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który przybliżył nam postać Ojca Świętego Jana Pawła II. Był to niezwykły człowiek nie tylko w dziejach Polski, ale też całego świata. Jego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi.

Uczniowie przygotowaną przez siebie uroczystością uświetnili niedzielną mszę świętą w kościele p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach, a także uroczysty apel w szkole. Ze skupieniem wysłuchaliśmy piosenek napisanych na cześć papieża, a także wspólnie zaśpiewaliśmy jego ulubiony utwór pt. "Barka". Na zakończenie pan dyrektor Krzysztof Ochmański i przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Alicja Szczesna zapalili znicze przy pomniku Świętego Jana Pawła II, który znajduje się na terenie naszej szkoły.