Spotkanie z panią B.Pochmarą ze sklepu zoologicznego

W dniu 30 maja w naszej szkole zagościła Pani Bogusia ze sklepu zoologicznego 'Saba' w Wyszkowie i zaprezentowała nam swoich podopiecznych.

Klasy 0-3 mogły poznać zwierzęta pani Bogusi, a przy okazji wiele się o nich dowiedzieć. Dzieci chętnie słuchały, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Pani Bogusia przywiozła jeża pigmejskiego, świnkę morska skinny, węża zbożowego oraz króliczka miniaturkę. Dzieci mogły pogłaskać każde ze zwierząt, dowiedzieć się czym się karmi je, czego nie powinno się dawać im do jedzenia oraz ile każde z poznanych zwierzątek żyje. Nasz Gość zwrócił również uwagę na to, żeby dzieci nie dotykały dzikich zwierząt, których nie znają. Pani Bogusia przestrzegła naszych uczniów, żeby nie brali na ręce jeży wolnożyjących oraz węży i żmij spotkanych w lesie. Na koniec każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z wężem zbożowym oraz królikiem miniaturką.

Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie. Dziękujemy pani Bogusi za wizytę, a  pani Renacie Rackiej za pomoc w organizacji tego spotkania. W ramach podziękowania za lekcję klasy 0-3 przekazały na ręce pani Bogusi specjalistyczną karmę dla TOZ Wyszków.