Szlachetna Paczka

Okres świąt to czas szczególny, chętnie wtedy pomagamy, wspieramy i dzielimy się z innymi.Pomysł na udział w akcji „Szlachetna paczka” zrodził się przed czterema laty, kiedy to pierwszy raz przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji. Jak co roku w jej zorganizowanie zaangażowało się Szkolne Koło Wolontariatu pod kierunkiem p. pedagog Iwony Ochmańskiej i Rada Rodziców z przewodniczącą p. Iloną Aksamitowską.

Od lat impreza ma ten sam przebieg. Wybraliśmy rodzinę z powiatu wyszkowskiego z banku rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. W okresie od 25listopada do 6 grudnia 2019 roku  wolontariusze zbierali wśród uczniów dary dla rodziny(wcześniej znane były  jej potrzeby i oczekiwania).Każda klasa przygotowała upominek spełniając w ten sposób prośbę rodziny. Jak zawsze można było liczyć na pomoc rodziców, ich przyjaciół i znajomych, którzy dostarczyli artykuły lub przekazali pieniądze na ich zakup.

W paczce znalazły się min.: kuchnia gazowa, meble kuchenne, pralka automatyczna, stół z krzesłami, odzież, kołdry, poduszki, pościel, przybory szkolne, produkty spożywcze i pielęgnacyjne, skrzynka z narzędziami, świąteczne smakołyki. Do paczki dołączyliśmy  kartkę z życzeniami świątecznymi dla rodziny.

Spakowane paczki 8 grudnia delegacja ze szkoły: p. dyrektor Krzysztof Ochmański, opiekun wolontariatu p. Iwona Ochmańska, przedstawiciele rodziców  p. Ilona i Rafał Aksamitowscy  dostarczyła  paczkę do magazynu znajdującego się w Szkole Podstawowej    nr 2 w Wyszkowie.

Tegoroczna edycja szkolnej „Szlachetnej paczki” okazała się po raz kolejny strzałem w dziesiątkę. Taka inicjatywa wpływa pozytywnie na całą społeczność szkolną. Uczymy jak można pomagać, integrujemy uczniów, wspieramy potrzebujących, a podziękowaniem dla nas wszystkich jest list od rodziny i zespołu „Szlachetnej Paczki”.