BohaterON

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję BohaterOn - włącz historię!

Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.

Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Nasza szkoła w tym roku dołączyła do akcji „Kartka dla powstańca”. Szkolnym koordynatorem jest nauczycielka historii p. Elżbieta Stokarska, która przeprowadziła lekcje poświęcone Powstaniu Warszawskiemu w kl. IV – VIII i szkolnej „zerówce”. Następnie przeszkoleni uczniowie z kl. VI ( Julia Słowicka, Asia Jastrzębska, Wiktor Boroń, Nikola Falba, Natalia Wiśniewska) przeprowadzili takie zajęcia w kl. 1 - 3. Po krótkim wprowadzeniu historycznym uczniowie mieli za zadanie zrobić pocztówkę lub napisać list do uczestników powstania, których biogramy widnieją na stronie www.bohateron.pl. Do akcji włączyli się również wychowawcy młodszych klas oraz nauczycielka plastyki p. Jolanta Piątkowska, która ze starszymi klasami wykonywała kartki dla żyjących powstańców na swoich lekcjach. Każda laurka zawiera osobiste życzenia lub podziękowania. Zebraliśmy około 90 prac, które zostały wysłane do Fundacji Rosa we Wrocławiu, a stamtąd powędrują one do rąk powstańców.

Poprosiliśmy również Muzeum Powstania Warszawskiego o przesłanie do szkoły drukowanej wersji Przesłania Powstańców Warszawskich do Młodych Polaków, aby umieścić je w widocznym miejscu.