Wyjechali na Zieloną Szkołę

Wspaniałą odskocznią od szkolnego życia może być dla uczniów wyjazd rekreacyjny nad jezioro. I tak też uczynili nasi uczniowie ze starszych klas szkoły podstawowej i udali się 15,16 i 17 maja 2019 roku na Mazury.

Klasy IV i V ze swoimi wychowawczyniami – Adrianą Rozenek, Elżbietą Stokarską i Magdaleną Nieborek wyjechały nad jezioro Łęsk. Natomiast klasy – VI, VII i VIII pod opieką pań – Anny Skawskiej, Anny Suchty i Celiny Kuleszy nad jezioro Tajty do Ośrodka Gwarek.

Ten 3 dniowy wyjazd był pełen niespodzianek, wspólnych zabaw i rywalizacji sportowych. A wszystko to przygotowali dla nich instruktorzy z ośrodków. Uczniowie z klas VI, VII i VIII uczyli się leśnego rzemiosła, wcielali się w rolę przedsiębiorcy i rozwijali swoją firmę, strzelali z łuku, zabawiali się w paintball orz pokonywali swoje słabości w parku linowym. Odwiedzili też Wilczy Szaniec – tajemną kwaterę Adolfa Hitlera w Gierłoży i miejsce kultu religijnego – Świętą Lipkę.

Klasy IV i V też wspaniale spędziły czas nad jeziorem. Gry i zabawy pod opieką instruktorów z ośrodka uatrakcyjniały im pobyt. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego.  Była strzelnica paintballowa, gry i zabawy integracyjne, quady czy survival. Nawet deszczowa pogoda nie była w stanie popsuć tego integracyjnego wyjazdu.