Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66, 7424842

Pasowanie pierwszoklasistów

28 października był dla nas szczególnym dniem, gdyż w poczet naszej społeczności zostali włączeni uczniowie klas pierwszych. Dla bohaterów tego dnia było to ogromne przeżycie, do którego przygotowywali się wraz z wychowawcami od dłuższego czasu.  

Uczniowie zaskoczyli obecnych na uroczystości gości programem artystycznym, który przeniósł nas w świat magii i wróżek. Jedna z nich chciała odwołać pasowanie, a dzieci musiały udowodnić, że zasłużyły na miano pierwszoklasistów. Przybyłe do szkoły wróżki pracy, miłości i mądrości sprawdzały ich wiedzę z poszczególnych dziedzin. Nikt z obecnych nie był zdziwiony, gdy zdały śpiewająco  jeden z pierwszych egzaminów w swoim życiu. Pomocne okazały się poznane w szkole piosenki i wierszyki. 

Pan Dyrektor Krzysztof Ochmański życzył pierwszoklasistom przede wszystkim szczęścia i tego ,aby szkoła stała się dla nich krainą mądrości, wiedzy, zabawy, radości...

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki od Samorządu Szkolnego, od Rady Rodziców, a także koleżanek i kolegów z klas II i III. 

Uroczystość zakończyło spotkanie w salach lekcyjnych, gdzie przy poczęstunku i torcie uczniowie wraz ze swoimi rodzicami świętowali ten wyjątkowy dzień.