tel: (29) 679-14-66, 7424842

Od ziarenka do bochenka

W dniu 11.10.2022 r. odbyła się wycieczka do Rozalina. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas 0, 1a, 1b i 2 wraz z wychowawcami i opiekunami.

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym zapewnił uczniom wiele atrakcji i wrażeń. Dzieci dowiedziały się skąd się biorą ziarna, jak powstaje mąka, jakie są jej rodzaje oraz jak wypiekany jest chleb. Poznały też maszyny, które były wykorzystywane kiedyś w rolnictwie.
Uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach kulinarnych, na których ozdabiali i piekli własnoręcznie bułeczki. Kolejnym urozmaiceniem wyprawy do Rozalina był przejazd wozem oraz karmienie zwierząt.
Dużą przyjemność sprawiła dzieciom zabawa na placu, gdzie mogły skakać po sianie i zjeżdżać na tyrolce.
Po zabawie na świeżym powietrzu, uczniowie udali się na odpoczynek w trakcie, którego mogli zjeść pyszną kiełbaskę.