tel: (29) 679-14-66, 7424842

Wycieczka do Warszawy

W dniu 10 maja klasa II wraz z opiekunami p. Joanną Sarnacką-Wieczorek oraz p. Renatą Racką wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Dzieci miały okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik. Nie jest to muzeum i nie ma tam gablot z eksponatami ani przewodnika. Jest to przestrzeń, w której na własnej skórze poznajemy świat nauki. Dzieci były zachwycone, że mogą  testować różne naukowe eksperymenty. W Koperniku trzeba dotknąć, sprawdzić, przekręcić, czasem nawet podskoczyć lub krzyknąć, aby uruchomić eksponat.
Na wystawach znajduje się ich kilkaset i zmieniają się co jakiś czas. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wizyta w tym miejscu.

Następnie klasa udała się do Manufaktury Cukierków na Nowym Świecie, gdzie przeniosła się w słodki i kolorowy świat słodyczy. Wzięła udział w warsztatach robienia lizaków. Dzieci mogły dotknąć ciepłego karmelu, a w Manufakturze unosił się słodki zapach słodkości robionych na miejscu. Uczniowie poznali etapy wytwarzania słodyczy, a także jedli cukierki z jeszcze ciepłego karmelu. Na pamiątkę dzieci i opiekunowie otrzymali własnoręcznie robionego lizaka, dyplom 'małego cukiernika' oraz paczkę cukierków.
Na sam koniec zjedliśmy wspólny posiłek i troszkę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów. Nie była to na pewno ostatnia wycieczka w te miejsca.